Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laury dla olimpijczyków

kis
Anna Kiełbasa z klasy II a została laureatką Olimpiady Teologii Katolickiej nt. "Dekalog w nauczaniu Jana Pawła II". Do udziału w ogólnopolskim etapie - 42 diecezje, po konkursach diecezjalnych, wytypowały trzy, cztery osoby z najwyższą ilością punktów. Z tak licznego grona młodych wybrano 10 najlepszych. Ania przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem katechety w I LO-ks. Andrzeja Augustyna. Marta Przybyło z klasy II c została finalistką olimpiady biologicznej. W samodzielnym przygotowaniu materiału z klasy trzeciej pomagała jej mgr Anna Hampel. Marta nie zamierza spocząć na laurach, w przyszłym roku też będzie startowć w olimpiadzie i ma nadzieję, że w eliminacjach centralnych znajdzie się w piątce najlepszych.

TARNÓW. W I LO

Uczniowie I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie: Anna Kiełbasa, Marta Przybyło, Damian Olko i Marcin Frączek pokonali poszczególne etapy olimpiad przedmiotowych, zdobywając w finale laury.

Damian Olko z klasy II d przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu Janusza Węgrzynka do olimpiady geograficznej. Na eliminacjach centralnych w Chorzowie zajął trzecie miejsce. Teraz czeka na decyzję komisji, która wyłoni najlepszych (liczy się też znajomość języka angielskiego), nagrodzonych wycieczką do Australii. W ostatnim etapie olimpiady wystartowało 110 uczniów, 19 z nich dopuszczono do egzaminu ustnego.
Marcin Frączek za kilka dni zdaje maturę, ale już w tej chwili może poważnie myśleć o studiach. Udział w ogłoszonym przez Sejm, w ramach olimpiady historycznej, konkursie nt. "Parlamentaryzm w dziejach Polski na tle Europy od średniowiecza do współczesności" otworzył mu drogę na wyższą uczelnię. Do konkursu przystąpiło 6,5 tys. uczniów z całej Polski, do etapu centralnego w Gdańsku zakwalifikowano 35, w finale znalazło się 20 osób. Tytuł finalisty, w przypadku ucznia III klasy, honorują wyższe uczelnie. Marcin przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem mgr Barbary Koprowskiej.
Szczególnie uzdolnieni uczniowie mówią, że swój sukces zawdzięczają w dużej mierze samodzielnej pracy, rozpoczętej jeszcze w gimnazjum. Właśnie wtedy, przedmiot zaczął ich interesować, zdobywana wiedza stała się impulsem do poszerzania lektury, poszukiwania nowych materiałów.
Tekst i zdj. (kis)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski