Bayern Monachium

4

3 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• W drugim dzisiejszym meczu Chelsea FC niespodziewanie wygrała w Bukareszcie z Atletico Madryt 1:0 po bramce Oliviera Giroud. Gospodarzem spotkania był zespół z Madrytu.

• Koniec meczu w Rzymie! Bayern Monachium zasłużenie rozbił S.S. Lazio aż 4:1 i jest praktycznie pewien awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

• David Alaba uderzył z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Natomiast za Leroya Sane na murawie melduje się Bouna Sarr.

• Dwie zmiany w szeregach Bayernu. Maxim Choupo-Moting zmienia Jamala Musialę

• Bayern rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• Końcówka spotkania nie jest zbyt emocjonująca. Oba zespoły wydają się wyczekiwać już na ostatni gwizdek arbitra. Lazio już raczej nie jest w stanie powalczyć z Bayernem, a Bawarczycy nie specjalnie chcą forsować tempo gry.

• Natomiast w miejsce Luisa Alberto pojawił się Jean-Daniel Akpa Akpro.

• Ostatnie dwie zmiany w zespole gospodarzy. Danilo Cataldi zmienia Sergeja Milinkovića-Savića

• Po niedokładnym wybiciu piłki przez Pepe Reinę do piłki dopadł Robert Lewandowski, Polak oddał mocny strzał, ale dobrą interwencją popisał się hiszpański bramkarz Lazio.

• Lucas Hernandez zastąpił ukaranego żółtą kartką Kingsleya Comana.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Kingsley Coman.

• Joshua Kimmich ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Leroy Sane z rzutu wolnego uderzył w mur obrońców Lazio.

• Żółtą kartką za ostry faul okarany Gonzalo Escalante.

• Obraz gry szczególnie się nie zmienia. Gospodarze próbują atakować, ale Bayern imponuje dojrzałością i spokojem. Lazio wciąż nie potrafi stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Adam Murasić.

• Ciro Immobile zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył wprost w Manuela Neuera.

• Pierwsza zmiana w zespole Bayernu Monachium. Javi Martinez zmienił Leona Goretzkę.

• Pierwszy dłuższy fragment gry w środku pola. Lazio próbuje atakować, ale rozgrywa piłkę głównie w środku pola, natomiast Bayern spokojnie gra swoje i czeka na swoje okazje, które na pewno jeszcze przyjdą.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Joaquin Correa.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Bayernu Monachium nie przyniosło rezultatu.

• Natomiast Wesley Hoedt zastąpił Patrica Gabarrona.

• Dwie zmiany w szeregach Lazio. Gonzalo Escalante zmienił ukaranego żółtą kartką Lucasa Leivę

• Rozkręciła się nam drużyna Lazio. Teraz Joaquin Correa uderzył z dystansu i świetnie interweniował Manuel Neuer!

• Lucas Leiva ukarany żółtą kartką za dyskusję.

• Joaquin Correa wpadł jak do siebie w pole karne Bayernu i precyzyjnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla Lazio w tym spotkaniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Joaquin Correa daje nadzieje Lazio na uratowanie honoru!

• Leroy Sane popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki gospodarzy. Nieszczęśliwie interweniujący Francesco Acerbi wpakował piłkę do własnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Bayern Monachium zdobywa czwartą bramkę po samobójczym trafieniu Francesco Acerbiego!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę Stadio Olimpico! Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej odsłony rywalizacji zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania w Rzymie. Do przerwy Bayern Monachium prowadzi w Rzymie z Lazio aż 3:0!

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Kingsley Coman wpadł w pole karne Lazio, minął rywala i uderzył na bramkę gospodarzy. Ten strzał jeszcze zdołał obronić Pepe Reina, ale z dobitką Leroya Sane nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Leroy Sane podwyższa wynik spotkania na 3:0!

• Kingsley Coman dośrodkował w pole karne Lazio, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• To mogła być kontaktowa bramka dla Lazio! Gospodarze przeprowadzili szybką akcję po której do piłki dopadł Ciro Immobile, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców Bayernu!

• Leroy Sane dośrodkował piłkę wprost w ręce Pepe Reiny.

• Luis Alberto oddał strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Po kolejnym błędzie obrony Lazio do piłki dopadł Robert Lewandowski, ale jego uderzenie szczęśliwie obronił Pepe Reina!

• Leroy Sane przyjął piłkę przed polem karnym gospodarzy, ale obrońcy Lazio odebrali mu piłkę w ostatniej chwili.

• Robert Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym Bayernu, ale Polak nie zdołał oddać strzału na bramkę gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w szeregach S.S. Lazio już teraz! W miejsce Mateo Musacchio pojawia się Sanad Lulić.

• Znakomite prostopadłe podanie w kierunki Kingsleya Comana, ale ten nie zdołał przejąć piłki w polu karnym Lazio.

• Luis Alberto ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Niklas Sule ostro sfaulował przeciwnika, ale jeszcze obyło się bez żółtej kartki.

• Wreszcie mocne uderzenie gospodarzy. Sergej Milinković-Savić oddał strzał z dystansu, ale Manuel Neuer świetnie interweniował!

• Jamal Musiala przyjął piłkę przed polem karnym Lazio, ustawił sobie futbolówkę i oddał precyzyjny strzał, który nie dał żadnych szans na interwencję Pepe Reinie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Bayern Monachium podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• Luis Alberto otrzymał piłkę w polu karnym Bayernu, ale jego lekkie uderzenie powędrowało wprost w ręce Manuela Neuera.

• Ładna, oskrzydlająca akcja gospodarzy, po której jednak nie było żadnego zagrożenia pod bramką Bayernu.

• Ponownie piłkę w polu karnym Lazio otrzymał Robert Lewandowski, Polak dograł do Leroya Sane, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Manuel Lazzari popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie okazało się niedokładne.

• Kolejna kombinacyjna akcja Bayernu, ale Joshua Kimmich zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• W odpowiedzi prostopadłe zagranie do Ciro Immobile, ale snajper Lazio był na pozycji spalonej.

• Robert Lewandowski dośrodkował w pole karne gości, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Mateo Musacchio fatalnie zagrał wprost pod nogi Roberta Lewandowskiego, który minął bramkarza Lazio i wpakował piłkę na pustą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Kolejny dzień w biurze, czyli Robert Lewandowski otwiera wynik spotkania w Rzymie!

• Znowu w natarciu Barawczycy, teraz podanie Joshuy Kimmicha do Roberta Lewandowskiego zostało zatrzymane.

• Niklas Sule niespodziewanie wpadł w pole karne Lazio, chciał dograć piłkę w pole bramkowe do Roberta Lewandowskiego, ale tam jeden z obrońców rywali przeciął podanie.

• Kolejny raz w natarciu gospodarze, ale ponownie prostopadłe podanie zostało przejęte przez graczy Bayernu.

• W odpowiedzi chciało zaatakować Lazio, ale prostopadłe podanie trafiło wprost do Manuela Neuera.

• Już w pierwszych sekundach meczu Bayern wywalczył rzut rożny, ale wrzutka z narożnika boiska nie dotarła do żadnego z graczy gości.

• Rozpoczynamy mecz 1/8 finału pomiędzy S.S. Lazio, a Bayernem Monachium!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu w Rzymie! Za moment początek tego pojedynku!

• Ławka rezerwowych S.S. Lazio Rzym: Strakosha (Br.), Alia (Br.), Akpa Akpro, Caicedo, Cataldi, Escalante, Fares, Hoedt, Lulić, Muriqi, Parolo, Pereira.

• Ławka rezerwowych Bayernu Monachium: Hoffmann (Br.), Choupo-Moting, Hernandez, Martinez, Roca, Sarr.

• Już za nieco ponad dwadzieścia minut rozpocznie się pojedynek w Rzymie, a więc to najwyższy czas, by ujawnić rezerwowych obu zespołów. Gospodarze mają dzisiaj dwa razy więcej rezerwowych od Bayernu, a w pierwszym składzie Bawarczyków wystąpi oczywiście Robert Lewandowski!

• Natomiast Bayern Monachium zdecydowanie zdominował swoją grupę zdobywając aż o siedem punktów więcej od drugiego Atletico Madryt. Bawarczycy zanotowali tylko jeden remis u siebie z zespołem z Madrytu, ale Bayern, który miał już zapewniony awans, grał rezerwowym składem. W grupie były również RB Salzburg, oraz Lokomotiw Moskwa.

• S.S. Lazio wyszło z grupy z drugiego miejsca ustępując Borussii Dortmund. Lazio nie przegrało żadnego meczu w fazie grupowej, ale zanotowało aż cztery remisy. Zespół z Dortmundu odniósł aż cztery zwycięstwa, co w efekcie dało mu pierwsze miejsce. Lazio rywalizowało również z Club Brugge oraz Zenitem Sankt Petersburg.

• Jednak Lazio zwłaszcza na swoim stadionie będzie chciało stawić czoło obrońcom tytułu zwycięzcy Ligi Mistrzów. Zespół z Rzymu w rozgrywkach włoskiej Serie A zajmuje dopiero szóste miejsce ze stratą dziesięciu punktów do liderującego Interu Mediolan. Jendak Lazio jest niezwykle skuteczne na własnym stadionie. Na Stadio Olimpico Lazio przegrało po raz ostatni na początku zeszłego roku, a w tej edycji Ligi Mistrzów zgromadziło siedem punktów. Tylko Borussia Dortmund zdołała zdobyć jeden punkt w stolicy Włoch. W zeszły weekend Lazio wygrało u siebie z Sampdorią Genua 1:0.

• Zdecydowanym faworytem dwumeczu jest Bayern Monachium, który jest liderem niemieckiej Bundesligi. Bawarczycy z przewagą dwóch punktów wyprzedzają RB Lipsk, oraz mają o siedem "oczek" więcej od trzeciego VfL Wolfsburg. W ostatni weekend Bayern niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2.

• Witamy serdecznie! W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów S.S. Lazio na Stadio Olimpico w Rzymie podejmie Bayern Monachium! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!