Lech Poznań odczarował swój stadion

BK
EKSTRAKLASA. Od 6 października, kiedy to Lech pokonał Piasta Gliwice 4:0, czekali fani "Kolejorza" na zwycięstwo swojej drużyny na własnym stadionie. Wczoraj się doczekali, a wicelider rozbił Lechię już nieco ponad pół godzinie gry.

Zaczął Kamiński, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców Lechii już w 4 min. W 27 min Wołąkiewicz pewnie trafił z rzutu karnego, a chwilę później na 3:0 podwyższył Lovrencsics.

W drugiej połowie dla Lechii trafili Wiśniewski i Duda, a dla Lecha Ślusarski i "Kolejorz" zaksięgował trzy punkty.

Niespodzianka w Chorzowie? Jeśli spojrzeć na to, jak obie drużyny radzą sobie wiosną, to niekoniecznie. Ruch miał wczoraj okazję zapewnić sobie pełny komfort w lidze, ale po porażce z Podbeskidziem przewaga "Niebieskich" nad strefą spadkową zmalała do siedmiu punktów, a biorąc pod uwagę formę piłkarzy z Chorzowa, o spokoju mowy być nie może.

Podbeskidzie szybko uzyskało prowadzenie po rzucie karnym. Później atakował Ruch, ale to goście na początku drugiej połowy podwyższyli prowadzenie. Nadzieje na remis podtrzymał jeszcze Zieńczuk, ale rozwiał je ostatecznie Demjan. Ruch nie miał jednak prawa myśleć nawet o punkcie, popełniając koszmarne wręcz błędy w obronie.

Wczorajsze mecze: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1). Bramki: Zieńczuk 88 - Sokołowski 11-karny, Demjan 49, 90+3, Lech Poznań - Lechia Gdańsk 4:2 (3:0). Bramki: Kamiński 4, Wołąkiewicz 27-karny, Lovrencsics 33, Ślusarski 90+1 - Wiśniewski 71, Duda 90+3.

1. Legia Warszawa   20   43   41-19

2. Lech Poznań   21   42   31-17

3. Górnik Zabrze   20   34   28-18

4. Polonia Warszawa   20   32   31-20

5. Śląsk Wrocław   20   32   29-25

6. Piast Gliwice   20   30   27-27

7. Lechia Gdańsk   21   29   28-28

8. Wisła Kraków   20   27   18-23