0

0 1 połowa

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Lech Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Wartą Poznań, natomiast Śląsk Wrocław zagra u siebie z Pogonią Szczecin.

• Po tym zwycięstwie zespół z Poznania awansował na dziesiątą pozycję w tabeli wyprzedzając Wartę, Piasta i Wisłę Kraków.

• Koniec meczu w Poznaniu. Lech wygrywa ze Śląskiem Wrocław 1:0 po bramce Arona Johanssonna.

• Waldemar Sobota stanął przed znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale skrzydłowy Śląska niedokładnie przyjmował piłkę.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Śląsk próbuje atakować, by doprowadzić do wyrównania, jednak dobra defensywa Lecha nie pozwala na zbliżenie się do własnego pola karnego.

• W zespole Lecha Vasyl Kravets zmienił Jana Sykorę.

• Dani Ramirez zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale jego strzał trafił w jednego z przeciwników i spokojnie mógł interweniować Matus Putnocky.

• Natomiast Patryk Janasik zmienił Bartłomieja Pawłowskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Śląska. Adrian Łyszczarz zmienił Mateusza Praszelika

• Dopiero pierwsza zmiana w zespole Lecha. Filip Szymczak pojawia się w miejsce Arona Johannssona.

• To powinna być bramka dla Lecha! Po uderzeniu Jana Sykory interweniował Matus Putnocky, ale tak że trafił piłką w głowę Arona Johannssona, ten jednak nie dał rady skierować futbolówki do bramki gości.

• Tymoteusz Puchacz dograł w pole karne Śląska wprost na nogę Arona Johannssona, ale napastnik Lecha minimalnie spudłował!

• Po ładnej, kombinacyjnej akcji gospodarzy do sytuacji strzeleckiej doszedł Jan Sykora, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• W zespole Śląska za Lubambo Musondę na murawie pojawia się Erik Exposito.

• Mariusz Pawelec został ukarany żółtą kartką.

• Teraz Piotr Celeban został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Pedro Tiba.

• Lubambo Musonda ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w szeregach Śląska Wrocław. Waldemar Sobota pojawił się na boisku w miejsce Roberta Picha.

• Jan Sykora dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Arona Johannssona, który perfekcyjnie wykończył akcję umieszczając piłkę w bramce Śląska.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Aron Johannsson otwiera wynik spotkania w Poznaniu!

• Aron Johansson pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Mariusz Pawelec zdecydował się na uderzenie z dystansu z woleja, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Fabian Piasecki teraz z lewej strony wpadł w pole karne Lecha, ale jego wstrzelenie piłki zostało wybite przez jednego z obrońców.

• Jan Sykora wpadł z prawej strony w pole karne Śląska, ale tam pogubił się w dryblingu i stracił piłkę.

• Znakomita szansa na samym początku drugiej części meczu, ale uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego kapitalnie obronił Mickey van der Hart!

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Poznaniu. Po niezbyt ciekawej pierwszej części meczu mamy bezbramkowy remis.

• Robert Pich zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• Mariusz Pawelec ucierpiał przy starciu we własnym polu karnym z Matusem Putnockym.

• Fabian Piasecki ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Jan Sykora doszedł do pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie spokojnie wyłapał Matus Putnocky. Było to pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią za faul w środku pola Robert Pich.

• Bardzo chaotyczna gra w środku pola sprawia, że widowisko nie jest zbyt płynne, a piłkarze dochodzą do sytuacji strzeleckich głównie po przypadkowych zagraniach.

• Robert Pich przyjął piłkę przed polem karnym Lecha, ale w momencie gdy składał się do oddania strzału, stracił piłkę.

• Lubambo Musonda chciał dośrodkować w pole karne Śląska, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• W odpowiedzi Bartłomiej Pawłowski stanął przed szansą na bramkę, ale jego uderzenie zza pola karnego Lecha okazało się niecelne.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniego Ramireza w pole karne Śląska do strzału doszedł Tomas Rogne, ale gracz Lecha nie zdołał umieścić piłki w bramce gości.

• Dani Ramirez zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie!

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska Jakuba Kamińskiego do strzału doszedł Aron Johansson, ale napastnik Lecha nieczysto trafił w piłkę!

• W odpowiedzi zaatakowali goście, ale niedokładne podanie spowodowało, że to Lech może rozpocząć od bramki.

• To wciąż "Kolejorz" zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika, zwłaszcza że kluczowe podania są bardzo niedokładne.

• Robert Pich wpadł z piłką w pole karne Lecha, ale jego uderzenie na bramkę gospodarzy zostało zablokowane.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę, ale Śląsk dobrze ustawiony w obronie uniemożliwia przeciwnikom na zbliżenie się do pola karnego.

• W odpowiedzi Dino Stiglec popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam Mateusz Praszelik uderzył bardzo niecelnie.

• Jakub Kamiński popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie w pole karne Śląska zostało zablokowane.

• Rozpoczynamy mecz w Poznaniu!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu przy ulicy Bułgarskiej, za moment początek tego pojedynku!

• W ataku drużyny z Poznania zadebiutuje dzisiaj Amerykanin Aron Johansoon.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Bednarek (Br.), Borowski, Dejewski, Kravets, Kvekveskiri, Marchwiński, Pałacz, Salamon, Szymczak.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Berger, Exposito, Janasik, Łyszczarz, Pałaszewski, Sobota, Tamas, Wilusz.

• Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie w Poznaniu, a więc warto podać rezerwowych obu drużyn.

• Jesienny mecz obu zespołów był niesamowicie emocjonujący! We Wrocławiu Śląsk zremisował z Lechem 3:3, a pięć bramek padło już w pierwszej połowie. Dla Śląska bramki zdobywali Piotr Celeban, Mathieu Scalet, oraz Robert Pich, natomiast dla "Kolejorza" trafiali Dani Ramirez i dwukrotnie Mikael Ishak.

• Lech nie wygrał w lidze od sześciu spotkań, natomiast dla Śląska będzie to czwarta próba odniesienia zwycięstwa.

• Śląsk także jeszcze nie wygrał spotkania w tym roku kalendarzowym. Wrocławianie remisowali ze Stalą Mielec i Wisłą Kraków, oraz przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice. Dzisiejsza rywalizacja może być meczem na przełamanie dla jednej lub drugiej drużyny.

• Lech w tym roku kalendarzowym nie wygrał jeszcze spotkania w podstawowym czasie gry. W PKO Ekstraklasie "Kolejorz" zanotował dwa remisy, a w zeszły weekend przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1. Natomiast w rozgrywkach Pucharu Polski dopiero po rzutach karnych udało się wygrać z pierwszoligowym Radomiakiem Radom.

• W ligowej tabeli zdecydowanie wyżej plasuje się Śląsk Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska ma na swoim koncie dwadzieścia pięć punktów i zajmuje szóste miejsce, natomiast Lech zgromadził zaledwie dziewiętnaście "oczek" i plasuje się na miejscu trzynastym. Zespół z Poznania ma zaledwie cztery punkty przewagi nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec.

• Witamy serdecznie! W przedostatnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań na własnym stadionie podejmie Śląska Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!