2 1 połowa

Górnik Zabrze

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Lechia wygrała, ale straciła zawodników na mecz ze Stalą: na pewno wykartowanych (Kopacz, Saief), a być może także dwóch kontuzjowanych (Nalepa, Kubicki).

• Na boisku leży Biegański. Sędzia chyba pozwala na zbyt dużo.

• Chudy pobiegł do rzutu rożnego, ale Lechia oddaliła zagrożenie.

• I jeszcze wracający z rezerw Maloca za Nalepę.

• Żukowski za Kubickiego. Trzy minuty doliczone.

• Nalepa również potrzebował pomocy medyków. Dużo ten mecz kosztuje Lechię.

• Pomocy medycznej wymaga Kubicki.

• Górnik doprawdy ma niewiele do powiedzenia. Za tydzień zagra z Legią.

• Trzy strzały Górnika w jednej akcji. Dwa pierwsze zablokowane, ostatni (Boakye) niecelny. Wchodzi Fila, schodzi Saief.

• Boakye wrzuca, Jimenez kończy głową, piłka mija prawy słupek. Zmiana: Prochazka za Manneha.

• Znów ładna akcja Lechii. Saief wjechał w szesnastkę, ale strzał został zablokowany. Potem sędzia odgwizdał przewinienie.

• Na boisku pojawi się jeszcze Fila.

• Kenny Saief

• Ponownie uderza Boakye, ale piłka po nodze rywala wychodzi za linię. Róg dla Górnika.

• Conrado na boisku. Zmienił Ceesay'a.

• Ceesay wystawił Kubickiemu, ale strzał za słaby. Chudy odbił do boku.

• Biegański z dystansu kopnął w rywala.

• Za chwilę na boisku zamelduje się Conrado. W następnym meczu za kartki pauzują Saief i Kopacz.

• Chudy dobiegł aż do środka boiska. Janża jednak wybił wcześniej w aut.

• Boakye podbita piłka - nie ma bramki.

• Ceesay przebił pudło Danielaka z meczu Podbeskidzie - Jagiellonia.

• PUDŁO MECZU, ALE I KOLEJKI! Ceesay z bliska marnuje podanie Paixao.

• Kopacz otrzymał żółtą kartkę.

• Manneh dośrodkował z wolnego. Koledzy nie połapali się, futbolówkę zgarnął Kuciak.

• Boakye uderza, ale w środek. Kuciak broni bez problemu.

• Lechia szybko doskakuje do Górnika. Bryluje Biegański.

• Wpadka Kuciaka! Bramkarz Lechii źle interweniował. Gdyby Kubica lepiej przymierzył to mielibyśmy wynik 2:1.

• Bardzo dobry powrót Biegańskiego. Lechia przerwała akcję Górnika. Atakował Masouras.

• Do przewrotki zebrał się Nalepa. Nieczysto trafił, Chudy tylko zebrał piłkę.

• Z rzutu wolnego dograł właśnie Janża, jednak Nalepa oddalił zagrożenie główką.

• Czyli z Janżą nie jest aż tak źle, skoro pozostał na boisku.

• Zatem gramy dalej.

• Ściślak wszedł, Nowak zszedł. To niespodzianka.

• Kubica za Krawczyka.

• Wchodzi Masouras.

• Górnik szykuje aż trzy zmiany.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia zasłużenie prowadzi. Górnik stracił dwie bramki i być może Janżę.

• Dwie minuty doliczone. Janża utyka, wyraźny grymas bólu na jego twarzy. Zmiana chyba w przerwie.

• Doszło do zderzenia kolanami. To może oznaczać poważny uraz u Janży.

• Cierpią Janża i Kubicki.

• To ósmy ligowy gol Paixao w tym sezonie. Portugalczyk przerwał swoją niemoc sięgającą 20 listopada (osiem meczów z rzędu bez gola).

• Kiepsko wypada Evangelou. To on dał się okiwać w tej akcji.

• Ceesay urwał się w polu karnym, uderzył, Chudy odbił, a do odbitej piłki dopadł Paixao i wykorzystał okazję.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paixao na 2:0!

• Pomysł Górnika to piłka na bok do Janży i wrzutka w szesnastkę. Na razie bez efektu.

• Saief otrzymał kartkę.

• Nowak uderzył bezpośrednio z wolnego. Piłka przeszła nad murem, ale nie zaskoczyła Kuciaka.

• Boakye sfaulowany przez Nalepę. Okazja z wolnego.

• Rzut rożny dla Górnika po tym jak Janża nabił Saiefa. Ostatnio po rożnym trafił Wiśniewski.

• Saief jakby grał o premię. Od razu doskoczył do Manneha, by zabrać mu piłkę. Imponująco dziś walczy.

• Lechia dobrze biega i ustawia się do podań.

• Pietrzak wrzuca z wolnego, lecz zbyt głęboko. Nalepa główkował w zasadzie zza linii końcowej. Od bramki Chudy.

• Saief bawi się z rywalami. Zakłada siatki, myli balansem ciała, agresywnie odbiera pod bramką Górnika. Świetne pół godziny tego zawodnika.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Jednak Gajos zdobył bramkę po prawidłowej akcji! Nie było spalonego.

• Czekamy, czekamy... Trwa wyznaczanie linii spalonego.

• To była bardzo ładna akcja Lechii. Ceesay urwał się przed szesnastką, oddał piłkę Paixao, a ten wystawił Gajosowi. Czekamy na decyzję VAR? Niewykluczone.

• Gajos strzela do bramki, ale nie ma 1:0 - odgwizdany spalony!

• Górnik oddalił zagrożenie po wrzutce Lechii z rzutu wolnego.

• Paixao leży na murawie po faulu Wiśniewskiego. Kartki brak.

• Na ogrodzeniu transparent: "Otwierać stadiony".

• Strzał Boakye głową, ale zupełnie nieudany. Piłkarz dziękuję dogrywającemu za podanie.

• Saief przejawia ochotę do gry. Biega jak wolny elektron: raz jest na lewym skrzydle, raz w środku, raz operuje na prawej flance.

• Saief wjechał w pole karne, gdzie zatrzymał go drugi zawodnik - Wiśniewski. Róg dla Lechii.

• Boakye uderza nad poprzeczką. Wcześniej gwizdek sędziego - spalony.

• Trzeba przyznać, że Górnik dzisiaj ofensywnie. Na pozycji nr 8 został ustawiony Jimenez, który ostatnio grał jako wysunięty napastnik.

• Na razie brakuje składnych akcji. Lechia stara się przeważać, ale w ostatniej sytuacji źle zachował się Gajos.

• Poza składem Lechii nadal Zwoliński z Alomeroviciem. Do łask wrócił za to Maloca - z rezerw.

• W jedenastce Górnika debiutuje Boakye. Ten piłkarz dostaje od początku wiele piłek.

• Lechia dziś na biało, Górnik na czarno.

• Spotkanie przed momentem się rozpoczęło.