Legia Warszawa czeka na kolejnego rywala

Jerzy Filipiuk
W rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym boisku FK Kukesi 1:0 (0:0) i awansowali do dalszych rozgrywek.

Pierwszy mecz, w Albanii, został przerwany przez sędziego po 52 minutach gry przy stanie 2:1 dla gości, gdy gracz Legii Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun. UEFA zweryfikowała wynik spotkania jako walkower 3:0 dla mistrza Polski.

Albańczycy sugerowali potem, że Duda... symulował. Napisali o tym na oficjalnym koncie klubu na Facebooku. Do takiego przekonania doszli, gdy zobaczyli, jak Duda... zrobił sobie „selfie”.

W rewanżu Duda był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Kilkakrotnie zagrażał bramce gości, a w 47 minucie asystował (zagrywając piłkę na ósmy metr) przy bramce Michała Kucharczyka.

Legia do przerwy grała przeciętnie, ale kontrolowała sytuację na boisku, nie dopuszczała rywali do oddawania strzałów. Pecha miał Michał Żyro, który pod koniec tej części gry nabawił się kontuzji i został zniesiony na noszach. Zastąpił go Guilherme, który miał współudział przy golu.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Warszawianie dominowali na murawie, stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale brakowało im skuteczności. Popełniali także błędy w obronie.

Goście najlepszą okazję do zdobycia gola mieli dopiero w przedłużonym czasie gry, gdy Erick Flores Bonfim minimalnie niecelnie główkował.

Losowanie par w IV rundzie eliminacji Ligi Europy odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie (początek o godz. 13).