OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Christian Vital, najskuteczniejszy zawodnik Legii w Oradei.
Christian Vital, najskuteczniejszy zawodnik Legii w Oradei. Fot. PAP/Leszek Szymański
Koszykarze Legii Warszawa przegrali w Rumunii z CSU CSM Oradea 74:93 (33:21, 12:24, 11:24, 18:24) w 6., ostatniej kolejce grupy J pierwszego etapu Pucharu Europy FIBA. Mimo pierwszej porażki w sezonie Legia awansował do drugiej fazy z bilansem 5-1 z pierwszego miejsca w grupie.

Niemoc w ataku Legii Warszawa

Był to czwarty pojedynek Legii z drużyną z Oradei w PE FIBA i pierwszy zakończony zwycięstwem koszykarzy z Rumunii. Warszawiacy tylko w pierwszej kwarcie nadawali ton grze. W kolejnych podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pozwolili gospodarzom na zbyt wiele łatwych punktów w ataku - za trzy trafiał naturalizowany Amerykanin Kris Richard, reprezentant Rumunii (5 z 8 takich rzutów), który w całym spotkaniu uzyskał 24 pkt. Inny kadrowicz Catalin Baciu miał double-double - 13 pkt i 13 zbiórek, a amerykański rozgrywający CSM CSU Erick Neal podwójne zdobycze cyfrowe z punktami i asystami - po 10.

Legionistów niemoc w zdobywaniu punktów dopadła na przełomie trzeciej i czwartej kwarty - było 58:56 dla Oradei w 26. minucie, a po niespełna trzech minutach ostatniej części gospodarze wygrywali 77:56.

Rywale Legii w drugiej fazie grupowej Pucharu Europy

Mimo wysokiej porażki Legia, jako jedyny polski awansowała do drugiego etapu, w którym 16 drużyn zagra w czterech nowych grupach. Z rozgrywkami pożegnali się natomiast Anwil Włocławek i Spójnia Stargard

Zespól z Warszawy w drugiej fazie grupowej rywalizował będzie w grupie L. Jego przeciwnikami będą litewski zespół Jonava Cbet, turecki Bancesehir College (triumfator rozgrywek z 2022 roku), a także portugalski Sporting CP. Pierwsze mecze odbędą się 6 grudnia - polski klub zagra na wyjeździe w Turcji.