Legia Warszawa się nie zatrzymuje! Czwarte zwycięstwo w europejskich pucharach!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Trener Legii Warszawa, Wojciech Kamiński.
Trener Legii Warszawa, Wojciech Kamiński. Fot. PAP/Piotr Nowak
Legia Warszawa pokonała w Finlandii Kataję Basket Joensuu 89:85 (25:22, 16:27, 29:20, 19:16) w meczu 4. kolejki grupy J Pucharu Europy FIBA koszykarzy. To czwarta z rzędu wygrana zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego, który z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli.

Drugie spotkanie z trzecim zespołem ligi fińskiej i zdobywcą krajowego pucharu było wyrównane i zacięte, a legioniści nie mieli takiej przewagi jak w stolicy, kiedy wygrali 85:62. Najwyższe prowadzenie gospodarze mieli pod koniec drugiej kwarty - 49:41. W 26. minucie Legia doprowadziła do remisu 58:58.

Czwarta kwarta wyłoniła zwycięzcę

Decydująca dla losów meczu była pierwsza część czwartej kwarty. Po akcjach Christiana Vitala i Raymonda Cowelsa i ich rzutach za trzy punkty, warszawianie objęli prowadzenie 81:71 w 34. minucie i do końca meczu kontrolowali wynik. Rywale zbliżyli się co prawda na dwa punkty (83:85), ale faulowany Vital, jeden z liderów Legii, pewnie wykorzystał dwa wolne, gdy zegar wskazywał osiem sekund do końca czwartej kwarty, przesądzając o losach potyczki.

Legia po raz trzeci w ostatnich latach gra w Pucharze Europy FIBA. W sezonie 2021/22 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego dotarli do 1/4 finału rozgrywek, ale byli gorsi w dwumeczu od Unahotels Reggio Emilia.