Leicester City powiększył przewagę

Jerzy Filipiuk
W ostatnim sobotnim meczu ligi angielskiej lider tabeli Leicester City wygrał na boisku Watfordu 1:0. Marcin Wasilewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Leicester wykorzystał stratę punktów przez goniące go dwa londyńskie zespoły Tottenham i Arsenal (w ich derbowym spotkaniu padł remis 2:2), powiększając przewagę nad nimi do odpowiednio pięciu i ośmiu punktów.

W pierwszej połowie gra była zacięta, wyrównana. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Riyada Mahreza w 56 minucie. Potem cofnęli się, oddali inicjatywę rywalom, szukając okazji do podwyższenia wyniku w kontrach. Pecha miał Mahrez, który doznał urazu mięśnia dwugłowego i został zmieniony. Gospodarze nie potrafili doprowadzić do wyrównania.

Chelsea tylko zremisowała przed własną publicznością ze Stoke City 1:1. W 39 minucie objęła prowadzenie po golu Bertranda Traore, ale w 85 minucie straciła gola po błędzie dobrze wcześniej broniącego (m.in. strzały Marko Arnautovicia i Xherdana Shaqiriego) Thibauta Courtoisa. Po centrze Shaqiriego wypiąstkował piłkę na głowę Mame Birama Dioufa i doszło do wyrównania.

Manchester City rozgromił u siebie Aston Villę 4:0. Dwa gole zdobył Sergio Aguero (w 50 i 60 minucie). Mógł się pokusić nawet o klasyczny hat-trick, ale w 73 minucie nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Wyniki: Tottenham – Arsenal 2:2 (0:1), Alderweireld 60, Kane 62 – Ramsey 39, Sanchez 76; Southampton – Sunderland 1:1 (0:0), van Dijk 90+3 – Defoe 85; Everton – West Ham 2:3 (1:0), Lukaku 13, Lennon 56 – Antonio 78, Sakho 81, Payet 90; Chelsea – Stoke 1:1 (1:0), Traore 39 – Diouf 85; Swansea – Norwich 1:0 (0:0), Sigurdsson 61; Manchester C. - Aston Villa 4:0 (0:0), Y. Toure 48, Aguero 50 i 60, Sterling 66; Newcastle – Bournemouth 1:3 (0:1), Perez 80 – Taylor 28 s., King 70, Daniels 90+2; Watford – Leicester 0:1 (0:0), Mahrez 56.

Czołówka tabeli: Leicester 60, Tottenham 55, Arsenal 52, Manchester City 52, West Ham United 49, Manchester United 47 punktów. W niedzielę: Crystal Palace – Liverpool, West Bromwich – Manchester United.