Lekcja po hiszpańsku

M
REAL SARAGOSSA - WISŁA KRAKÓW 4-1 (1-1). Bramki: Acuna 31, Ignacio 53, Yordi 64, Yordi 68 - Kałużny 13. Sędziował Edgar Steinborn (Niemcy). Żółte kartki: Aguado, Pablo - Baszczyński. Widzów 20 tys.

Porażki Wisły, Ruchu i Polonii, zwycięstwo Amiki w Pucharze UEFA

W pierwszych meczach I rundu Pucharu UEFA piłkarze Wisły Kraków przegrali z Realem w Saragossie 1-4. Amica Wronki wygrała 3-0 wyjazdowe spotkanie z Ałaniją Władykaukaz. Warszawska Polonia w Płocku przegrała z włoskim Udinese 0-1. Ruch Chorzów przegrał u siebie z Interem Mediolan 0-3. Mecze rewanżowe odbędą się 28 września.
 Real Saragossa: Juanmi - Pablo, Aguado, Paco, Velusca - Juanele, Acuna, Jose Ignacio, Garitano - Jamelli (46 Yordi), Peternac (70 Radimow).
 Wisła: Sarnat - Głowacki, Moskal (80 Pater), Baszczyński - Żurawski, Kałużny, Czerwiec (72 M. Zając), Niciński, Kosowski - Frankowski (60 Kulawik), Moskalewicz.
 Trener Orest Lenczyk postawił na zwycięski skład w meczu z Polonią, z jedną małą zmianą Marka Zająca zastąpił Maciej Żurawski. Choć to Hiszpanie od pierwszych minut zabrali się do ataków (najgroźniej w 3 min tuż obok słupka główkował Chorwat Peternac), to jednak Wisła jako pierwsza zdobyła prowadzenie. W 13 min po podaniu Olgierda Moskalewicza Radosław Kałużny znakomitym, mocnym strzałem z ok. 25 m trafił w okienko bramki Realu. Odtąd mecz toczył się na połowie Wisły. Akcje Realu przeprowadzane lewą stroną boiska kończyły się wrzutkami w pole karne, tu zaś dobrze radziła sobie wiślacka obrona. Ofensywa Hiszpanów przyniosła jednak skutek. W 31 min Acuna także strzałem z dystansu na wysokości kolan Artura Sarnata trafił w lewy róg bramki. Nie bez winy był tu chyba krakowski bramkarz. Wisła najgroźniej odpowiedziała na to w 44 min, Kosowski w pełnym biegu uderzał nieznacznie nad poprzeczką.
 Nieszczęście wiślaków zaczęło się po przerwie. Wyczuciem wykazał się nowy trener Realu Juan Manuel Lillo wprowadzając na boisko Yordiego, to właśnie on zaaplikował Wiśle trzeciego i czwartego gola. Wcześniej w 53 min po pechowej interwencji Sarnata, któremu piłka prześlizgnęła się między nogami po silnym strzale z ponad 20 m Ignacio, Real prowadził już 2-1. Swoboda, którą krakowianie zostawili rywalom w środku pola, skończyła się kolejnymi bramkowymi akcjami. W 64 min podanie z głębi pola przejął stojący bez opieki przed krakowską bramką Yordi i natychmiastowym strzałem pokonał Sarnata. Parę minut później Yordi głową wpakował piłkę do bramki po podaniu z prawej strony Juanele.
 Wisła zagroziła poważniej bramce Realu w 76 min. Strzał Moskalewicza z rzutu wolnego sprawił Juanmi sporo kłopotu.
 Mecz rewanżowy, w którym Wisła będzie miała znikome szanse na odrobienie strat, odbędzie się w Krakowie, 28 września o godz. 15.
 RUCH CHORZÓW - INTER MEDIOLAN 0-3 (0-0). Bramki: Clarence Seedorf (62), Alvaro Recoba (65) i Robbie Keane (70). Sędziował Roelof Luinge (Holandia). Widzów 18 000.
 AŁANIJA WŁADYKAUKAZ - AMICA WRONKI 0-3 (0-1). Bramki: Kryszałowicz 45, Król 49, Zieńczuk 89. Czerwona kartka: Ałczagirow (81 Ałanija).
 HOOP POLONIA WARSZAWA - UDINESE 0-1 (0-0). Bramka: Warley 56.
 W innych meczach pierwszej rundy Pucharu UEFA: Zimbru Kiszyniów - Hertha Berlin 1-2 (1-1), NK Gorica - AS Roma 1-4 (1-3), Lokomotiw Moskwa - Neftochimik Burgas 4-2 (2-1), Olimpija Lublana - Espanyol Barcelona 2-1 (2-1), CSKA Sofia - MTK Budapeszt 1-2 (1-0), Worskla Połtawa - Boavista Porto 1-2 (1-0), FC Gueugnon - Heraklis Saloniki 0-0, Slovan Bratysława - Dinamo Zagrzeb 0-3 (0-1), Antalyaspor - Werder Brema 2-0 (1-0), Roda JC Kerkrade - Inter Bratysława 0-2 (0-1), Tirol Innsbruck - AC Fiorentina Florencja 3-1 (2-0), Partizan Belgrad - FC Porto 1-1 (1-0), Dunaferr - Feyenoord 0-1 (0-0), Broendby IF Kopenhaga - NK Osijek 1-2 (1-1). (M)