Lekcja z ekstraklasy

dw
Turbacz Mszana Dolna - Odra Wodzisław 0-7 (0-4)

Turbacz rozpoczął obchody

0-1 Cios 20, 0-2 Jarosz 24, 0-3 Saganowski 26, 0-4 Saganowski 35, 0-5 Augustyniak 64, 0-6 Ziarkowski 75, 0-7 Ziarkowski 77. Sędziował Stanisław Tworek z Nowego Targu. Widzów 1500.
   Turbacz: Figura (46 Stadnik) - Wieczorek, G. Dziadoń, M. Jarosz, M. Stożek - Lekki, P. Szynalik, Olesiak, P. Stożek (46 Kapturkiewicz) - Kokoszka (46 W. Dziadoń), Malec.
   Odra (I połowa): Bęben - Turkowski, Cios, Madej, Myszor - Sibik, Grzyb, Rocki, R. Jarosz - Skrzypek, Saganowski. II połowa: Tomala - Augustyniak, Sablik, Kwiek, Pluta - Janecko, Dzierżęga, Socha, Kłus - Ziarkowski, Chałbiński.
   Głównym akcentem dwudniowego "Powitania Lata", które tradycyjnie już odbywało się w Mszanie Dolnej pod patronatem "Dziennika Polskiego", był mecz pierwszoligowej Odry Wodzisław z beniaminkiem nowosądeckiej ligi okręgowej, miejscowym Turbaczem. Spotkanie, mimo padającego okresami deszczu, przyciągnęło na stadion rekordową liczbę widzów.
   Wodzisławianie (dzisiaj rozpoczynają przedsezonowe zgrupowanie w Dębicy) udzielili gospodarzom poglądowej lekcji futbolu, choć przyznać trzeba, że ci ostatni momentami nawiązywali z wymagającym przeciwnikiem w miarę wyrównaną walkę. Zwycięzcą mogła być oczywiście tylko Odra, ale miejscowi ambitnie dążyli do zdobycia honorowej bramki. Nie udało się. Szkoda, bo na jedno trafienie mszanianie zasłużyli.
   Ozdobą meczu był gol zdobyty w 26 minucie przez Saganowskiego. Napastnik gości przebiegł z piłką wzdłuż linii pola karnego, minął trzech obrońców rywali i przepięknym strzałem z osiemnastu metrów nie dał najmniejszych szans Figurze.
   Dodajmy, że spotkanie miało odświętny charakter. Przedstawiciele wodzisławian wręczyli gospodarzom pamiątkowy puchar, a ich wiceprezes Czesław Szynalik oraz kapitan Odry Paweł Sibik przy dźwiękach hymnu narodowego wciągnęli na maszt flagi Polski oraz Turbacza.