Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekcje nie muszą kończyć się dzwonkiem

Aleksandra Gieracka, Agnieszka Maj
Plebiscyt. Do 7 października można głosować w naszym plebiscycie na Najlepszego Nauczyciela Małopolski 2014.

Szukamy nauczycieli twórczych i z pasją [GŁOSOWANIE]
Rekordową liczbę głosów – prawie 1 tys. 400 – zdobyła na razie w plebiscycie „Dziennika Polskiego” Aneta Hachlica ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie.

Pani Aneta jest nauczycielką od 13 lat. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje w Lusinie. Większość czasu pracy poświęca najmłodszym dzieciom, obecnie jest wychowawczynią trzeciej klasy szkoły podstawowej. Ale prowadzi także lekcje informatyki w starszych klasach. – _To, że mam tyle głosów, jest dla mnie niespodzianką. To niesamowite _– nie kryje zaskoczenia Aneta Hachlica.

Zdaniem nauczycielki praca w klasach I–III to szansa, aby realizować ciekawe pomysły. Na jednej lekcji można łączyć wiele tematów, zajęcia nie są ograniczone dzwonkiem kończącym lekcje. – Widzę, czy coś się dzieciom podoba, czy nie i __mogę reagować – przekonuje pani Aneta. – Sprzyja mi również nasza szkoła, mała i __rodzinna – dodaje.

W swojej klasie ma 11 uczniów, w tym chłopca autystycznego. Jak zaznacza, niewielka grupa daje większe możliwości indywidualnej pracy.

Najważniejsze dla niej jest to, żeby dzieci lubiły przychodzić do szkoły. – _Nie robię nic nadzwyczajnego _– mówi skromnie nauczycielka z Lusiny.

Angażuje się także w różne akcje i zajęcia pozalekcyjne. Jest inicjatorką dołączenia szkoły w Lusinie do projektu Uniwersytet Dzieci. Bierze też udział w projektach poświęconych zdrowiu i zdrowemu odżywianiu. Organizuje szkolne pikniki.

Pani Aneta ma wspaniałe pomysły. Jest nauczycielem twórczym. Zawsze pogodna i uśmiechnięta. Ma bardzo dużo czasu dla dzieci, potrafi dostrzec ich talenty i pochyla się nad tymi, które potrzebują więcej uwagi. Wygrana jej się po prostu należy – chwali swojego pracownika Maria Wojsław, dyrektorka szkoły w Lusinie.

W naszym plebiscycie można oczywiście głosować także na innych wybitnych nauczycieli (ich nazwiska znajdują się w ramce na stronie obok oraz na www.dziennikpolski24.pl).

Wybieramy najlepszych w następujących kategoriach:

- nauczyciel szkoły podstawowej,
- nauczyciel gimnazjum i szkoły średniej,
- nauczyciel małej szkoły (do 200 uczniów).

Zwycięzcy naszego plebiscytu dostaną laptopy, natomiast szkoły, w których uczą – projektory. Głosowanie w organizowanym przez ,,Dziennik Polski” plebiscycie odbywa się na różne sposoby – poprzez:

- Wypełnienie oryginalnych kuponów drukowanych codziennie w ,,Dzienniku Polskim”. 1 kupon to 10 punktów. Kupony należy dostarczyć do siedziby naszej redakcji przy al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, osobiście bądź przesyłką pocztową najpóźniej do 3 października tego roku. Decyduje data dostarczenia kuponu do ,,Dziennika Polskiego”.

- Za pomocą SMS-a wysłanego na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W treść wiadomości należy wpisać kod i numer, który znajdziecie na liście przy nazwisku nauczyciela. Każdy wysłany SMS to dziesięć punktów. Można oddać dowolną liczbę głosów. Głosowanie za pomocą SMS trwa do 7 października.

- Za pośrednictwem strony www.dziennikpolski24.pl poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk GŁOSUJ ZA do 3 października. 1 głos to 1 punkt. Dla uczestników zalogowanych dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi 5 na jednym koncie, dla niezalogowanych 5 kliknięć z jednego adresu IP komputera.

- Za pośrednictwem Facebooka, poprzez kliknięcia na przycisk GŁOSUJ ZA do 3 października. 1 głos to 5 punktów. Dzienny limit oddanych głosów wynosi 5 z jednego konta na Facebooku.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski