Leki na serce wycofane z apteki. Czarna seria trwa - kilka...

Leki na serce wycofane z apteki. Czarna seria trwa - kilka dni wcześniej inspekcja nakazała wycofać leki na nadciśnienie!

AIP

Strefa Biznesu

Aktualizacja:

Strefa Biznesu

Leki na serce wycofane z apteki. Czarna seria trwa - kilka dni wcześniej inspekcja nakazała wycofać leki na nadciśnienie!

©Adrian Tomczyk / Polska Press

To jest fatalny tydzień dla stosujących leki. W poniedziałek Główna Inspekcja Farmaceutyczna wycofała ze sprzedaży aż 48 leków stosowanych przed nadciśnieniowców. W piątek do tej niechlubnej listy dołączyły leki stosowane przez chorych na serce.
Leki na serce wycofane z apteki. Czarna seria trwa - kilka dni wcześniej inspekcja nakazała wycofać leki na nadciśnienie!

©Adrian Tomczyk / Polska Press

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował w piątek (13 lipca) o wycofaniu z obrotu aż dziesięciu serii leku na serce dla pacjentów po zawale. Pentaerythritol compositum polecane są pacjentom z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Lek na serce Pentaerythritol compositum wycofane z obrotuGłówny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu 10 serii tabletek Pentaerythritol compositum.
Lek polecany jest pacjentom z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Zobacz też: Lek Pentaerythritol compositum produkowany jest przez Farmaceutyczną Spółdzielnię Pracy "Galena". Jak czytamy w uzasadnieniu, GIS zdecydował o wycofaniu 10 serii tabletek tego leku na serce "w związku z otrzymaniem, w trakcie badań stabilności, wyników poza specyfikacją dla parametru zawartość substancji czynnej glicerolu triazotanu."

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

48 preparatów na nadciśnienie


Jak informowaliśmy w poniedziałek 9 lipca, Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót aż 48 preparatów na nadciśnienie. Wszystkie leki, których dotyczy decyzja GIF zawierają w swoim składzie substancję czynną valsartanum.

Sonda

Czy powinien zostać wprowadzony całkowity zakaz trzymania psów na łańcuchach?Jak czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego: "Produkty te zostały wytworzone z użyciem substancji czynnej valsartanum zakupionej od chińskiego producenta Zheijang Huahai Pharmaceuticals Co. Ltd. Informacja o podejrzeniu braku spełnienia wymagań jakościowych dla substancji czynnej wpłynęła poprzez system Rapid Alert z Europejskiej Agencji Leków (EMA). EMA zawiadomiła kraje członkowskie o potencjalnym zagrożeniu związanym z zanieczyszczeniem substancji czynnej valsartanum dostarczanej przez chińskiego wytwórcę."

O podejrzeniu niespełnienia wymagań jakościowych, GIF został poinformowany przez system Rapid Alert z Europejskiej Agencji Leków (EMA). Na razie nie powiadomiono czy zażycie leków na nadciśnienie z substancją chińskiego producenta może spowodować zagrożenie dla życia. Pacjenci mogą więc na razie jedynie czekać na nowe informacje. Osoby zażywające leki na nadciśnienie z listy wycofanych powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, by zdecydować o kolejnych krokach.

Już wiadomo, ile wyniesie nowy abonament RTV obowiązujący w 2019 roku. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, po prostu kliknij w ten tekst!

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A jedna się zaczeło...

Abranti (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Procesy depopulacyjne się zaczęły. Wykryte przez nadzór farmaceutyczny przypadki to tylko wierzchołek góry lodowej

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pentaerythritol

woo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

W nowej serii, buteleczka 20, zawierała 19 tabletek. Ciężko liczyć w aptece a w domu za późno.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo