Janek Wasiak
Lyles mistrzem na 200 metrów
Lyles mistrzem na 200 metrów PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Noah Lyles wygrał finałowy bieg na 200 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Amerykanin jest pierwszym od ośmiu lat sprinterem, który zdobył złote medale MŚ na 100 i 200 m. Jamajczyk Usain Bolt był najlepszy na obu dystansach w 2015 roku w Pekinie.

Lyles triumfował czasem 19,52. Drugi, jego kolega z reprezentacji Erriyon Knighton uzyskał wynik 19,75, a trzecie miejsce zajął Letsile Tebogo z Botswany - 19,81. Lyles trzeci raz z rzędu został mistrzem świata w biegu na 200 m. W 2019 roku był najlepszy w Dausze, a trzy lata później wygrał w Eugene.

W Budapeszcie ma jeszcze szansę na trzeci medal, gdyż w sobotę wystartuje w sztafecie 4x100 m.