Lekkoatletyka. Dwóch Małopolan na podium we Wrocławiu

AG
Michał Mazur (z dyplomem) zdobył złoty medal w rzucie młotem
Michał Mazur (z dyplomem) zdobył złoty medal w rzucie młotem fot. Wiesław Perucki
Michał Mazur (WKS Wawel Kraków) zdobył złoty medal, a Dariusz Nowakowski (MLUKS Tarnów) stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji najlepszych w kraju lekkoatletów do 17. roku życia podczas trwającej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mazur, reprezentant wojskowego klubu z Krakowa, nie miał sobie równych w konkursie rzutu młotem. Podopieczny trenera Stanisława Szuberli popisał się próbą na odległość 62,24m, którą zapewnił sobie tytuł na Dolnym Śląsku.

Drogę na najwyższy stopień podium Mazurowi przetarł dzień wcześniej Dariusz Nowakowski. Reprezentant tarnowskiego klubu zdobył brązowy medal w biegu na 3000 m. Nowakowski uzyskał czas 8.44.94, a zwycięzca Stanisław Lebioda (Victoria Stalowa Wola) 8:44.43.

O medalowe miejsce otarł się także Kamil Wichary (IKS Olkusz), który ukończył ten sam bieg na czwartym miejscu.

Materiał oryginalny: Lekkoatletyka. Dwóch Małopolan na podium we Wrocławiu - Gazeta Krakowska