3 z 7
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
ME w Monachium - wyniki Polaków (najnowsze na górze)...
fot. Paweł Relikowski

ME w Monachium - wyniki Polaków (najnowsze na górze)

Niedziela, 21. sierpnia
* 19:10 100 m ppł K, półfinały: Pia Skrzyszowska wygrała swój bieg (12,66) i awansowała do finału; odpadły Klaudia Siciarz - 4. w swoim biegu (13,00; 10. w klasyfikacji) i Klaudia Wojtunik - 4. (13,03; 11. łącznie)
* 20:45 100 m ppł K, finał: Pia Skrzyszowska wywalczyła złoty medal
* 21:12 sztafeta 4x100 m M, finał: Polska (Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć) zdobyła brąz i pobiła rekord kraju - 38,14
* 21:22 sztafeta 4x100 m K, finał: Polska (Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała) wywalczyła srebro, czas 42,61 to rekord kraju


Sobota, 20 sierpnia
* 10:15 chód na 20 km K, finał: Katarzyna Zdziebło wywalczyła srebrny medal, do złota brakło 17 s
* 20:15 800 m K, finał: Anna Wielgosz zdobyła brązowy medal (1.59,87), do złota brakło 0,83 s
* 20:43 100 m ppł K, eliminacje: Klaudia Wojtunik w swoim biegu była 3. (13,40) i awansowała do półfinału (z 13. wynikiem)
* 21:45 sztafeta 4x400 m K, finał: Polska (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek) wywalczyła srebrny medal
* 22:13 3000 m z przeszkodami K, finał: Alicja Konieczek zajęła 4. miejsce (9.25,15), do medalu brakło 1,97 s

Piątek, 19 sierpnia
*10:00 sztafeta 4x100 m M, eliminacje: Polska (Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda) w swoim biegu zajęła 3. miejsce (38,60) i awansowała do finału (4. czas eliminacji)
*10:25 sztafeta 4x100 m K, eliminacje: Polska (Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda)w swoim biegu zajęła 3. miejsce (43,49) i awansowała do finału
*10:50 800 m K, półfinały: Anna Wielgosz swoim biegu zajęła 2. miejsce (2.01,05) i awansowała do finału, Adrianna Czapla była 8. (2.04,15) i odpadła; w drugim półfinale Angelika Sarna była 7. (2.02,15) i też odpadła
*11:10 sztafeta 4x400 m M, eliminacje: Polska (Szymon Dziuba, Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski) w swoim biegu zajęła 5. miejsce (3.02,95) i nie awansowała do finału ( brakło 0,3 s)
*11:40 sztafeta 4x400 m K, eliminacje: Polska (Kinga Gacka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek) w swoim biegu zajęła 3. miejsce (3.26,05) i awansowała do finału
* 20:27 800 m M, półfinały: Patryk Dobek w swoim biegu zajął 4. miejsce (1.48,63) i nie awansował (12. czas)
* 20:45 1500 m K, finał: Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal (4.03,59)

Czwartek, 18 sierpnia
* 9:20 3000 m z przeszkodami K, eliminacje: Alicja Konieczek w swoim biegu zajęła 3. miejsce (9.33,53) i awansowała do finału, Patrycja Kapała w drugiem biegu eliminacyjnym była 11. (9.59,46) i odpadła
* 9:25 siedmiobój K, skok w dal: Adrianna Sułek zajęła 2. miejsce (6,55), Paulina Ligarska była 10. (6,00)
* 10:10 800 m M, eliminacje: Patryk Dobek wygrał swój bieg i awansował do półfinału (czas: 1.47,49 był 9. wynikiem eliminacji); odpadli Mateusz Borkowski (4. w swoim biegu, 1.47,74, 19. w rankingu) i Kacper Lewalski (6. w swoim biegu, 1.48,43, 29. w klasyfikacji)
* 10:45 800 m K, eliminacje: do półfinału awansowały wszystkie Polki: Anna Wielgosz (2. w swoim biegu - 2.02,77, 11. wynik łącznie), Angelika Sarna (2. w swoim biegu, 2.04,12 - 23. czas) i Adrianna Czapla (była 6. w swoim biegu, przepustkę dostała dzięki bardzo dobremu czasowi - 2.01,89 to 6. wynik eliminacji)
* 10:50 skok o tyczce M, eliminacje: Piotr Lisek i Robert Soberaz wynikiem 5,50 zostali sklasyfikowani na na 15. pozycji i nie awansowali do finału
* 11:36 siedmiobój K, rzut oszczepem: Adrianna Sułek zajęła 10. miejsce (42,86) i łącznie po 6 z 7 konkurencji jest 3. (5560 pkt; do 2. pozycji traci 46 pkt, do liderki - 216); Paulina Ligarska uplasowała się na 9. pozycji (43,94), w generalce jest 11. (5173)
* 12:30 200 m M, eliminacje: obaj Polacy dostali się do półfinału, Łukasz Żok w swoim biegu był 2. (20,78), Patryk Wykrota w swoim biegu zajął 4. miejsce, a awansował dzięki dobremu czasowi (20,81)
* 13:05 200 m K, eliminacje: Nikola Horowska zajęła w swoim biegu 5. miejsce, a do półfinału awansowała dzięki czasowi (23,32, 11. wynik eliminacji); Marika Popowicz-Drapała w swoim biegu zajęła 6. miejsce (23,47) i odpadła (łącznie 17. lokata)
* ...
* 20:30 200 m M, półfinały: Polacy nie awansowali do finału, Łukasz Żok w swoim półfinale zajął 7. miejsce (20,93; 21. lokata w klasyfikacji), Patryk Wykrota w swoim biegu był 8. (22,84, 23. pozycja).
* 20:40 rzut młotem M, finał: Wojciech Nowicki zdobył złoto (82,00 - najlepszy wynik na świecie w tym roku), Paweł Fajdek zajął 4. miejsce (79,15; do podium brakło 30 cm)
* 20:50 skok wzwyż M, finał
* 20:54 200 m K, półfinały: Nikola Horowska w swoim biegu była 8. (23,62) i nie awansowała do finału
* 21:22 1500 m M, finał: Michał Rozmys zajął 7. miejsce (3.37,63)
* 22:12 800 m K, siedmiobój: Adrianna Sułek wygrała ostatnią konkurencję siedmioboju, bieg na 800 m (2.09,49) i zdobyła srebro; Paulina Ligarska miała 7. czas (2.13,32) i ukończyła ME na 9. pozycji

Środa, 17 sierpnia
* 9:35, 10:50 rzut młotem M, eliminacje: Paweł Fajdek z wynikiem 79,76 m wygrał kwalifikacje, 2. miejsce zajął Wojciech Nowicki (78,78), obaj oczywiście awansowali do finału; Marcin Wrotyński uplasował się na 13. pozycji (71,86) odpadł (do finałowej "12" brakło 1,4 m)
* 10:30 siedmiobój K, 100 m ppł: Adrianna Sułek zajęła 17. miejsce (13,94 s, 987 pkt), Paulina Ligarska była 19. (14,22 s, 947 pkt)
* 11:05 400 m ppł M, eliminacje: wszyscy Polacy odpadli - Krzysztof Hołub miał 11. czas (50,12 s, w swoim biegu był 5., do awansu dzięki czasowi brakło 0,03 s), Sebastian Urbaniak był 16. (50,69, 4. w swoim biegu), Jakub Olejniczak 23. (51,77, 6. w swoim biegu)
* 11:35 siedmiobój K, skok wzwyż; Adrianna Sułek zajęła 2. miejsce (1,89) i łącznie jest 3. (2080 pkt), Paulina Ligarska była 9. (1,77), łącznie jest 19. (1888 pkt)
* 12:20 rzut dyskiem M, eliminacje: Oskar Stachnik z 9. wynikiem (62.52) awansował do finału, Robert Urbanek był 17. (60,42) i odpadł
* 12:35 trójskok K, eliminacje: Polki nie awansowały do finału, Adrianna Szóstak był 19. (13,36), a Karolina Młodawska 21. (12,87)
* 19:54 siedmiobój K, pchnięcie kulą: Adrianna Sułek zajęła 6. miejsce (14,18), w klasyfikacji po trzech konkurencjach jest 2. (2886 pkt), Paulina Ligarska była 10. (13,78), łącznie jest 15. (2667 pkt)
* 20:30 110 m ppł M, półfinały: obaj Polacy odpadli - Jakub Szymański w swoim biegu zajął 7. miejsce (13,66 s; 13. lokata łącznie), Damian Czykier w swoim półfinale był 8. (13,99 s, 22. w klasyfikacji)
* 21:05 rzut młotem K, finał: Ewa Różańska wywalczyła srebrny medal (72,12, do złota brakło 60 cm)
* 21:10 siedmiobój K, 200 m: Adrianna Sułek zajęła 9. miejsce (24,54 s), łącznie po 4 konkurencjach jest 4. (3815, 9 pkt od podium), Paulina Ligarska była 12. (24,72), w klasyfikacji jest 15. (3580)
* 21:43 400 m M, finał: Karol Zalewski w finale zajął 6. miejsce (45,62), do podium brakło 0,45 s
* 22:02 400 m K, finał: Natalia Kaczmarek zdobyła srebro (49,94), Anna Kiełbasińska - brąz (50,29), a Iga Baumgart-Witan zajęła 8. miejsce (51,28)

Wtorek, 16 sierpnia
* 8:30 chód na 35 km K, finał: Olga Niedziałek zajęła 5. miejsce
* 8:30 chód na 35 km M, finał: Artur Brzozowski nie ukończył zawodów
* 9:05 dziesięciobój, 110 m ppł M: Paweł Wiesiołek zajął 14. miejsce (15,32), po 6 konkurencjach jest 8. (5016)
* 9:35 110 m ppł M, eliminacje: Jakub Szymański w swoim biegu zajął 3. miejsce (13,87) i awansował do półfinału; Damian Czykier nie musiał startować w kwalifikacjach
* 9:50 skok w dal K, eliminacje: Anna Matuszewicz zajęła 21. miejsce (5,93) i nie awansowała do finału
* 9:50 dziesięciobój, rzut dyskiem M: Paweł Wiesiołek zajął 10. miejsce (42,84) i łączne plasuje się na 9. pozycji (5738)
* 10:15 1500 m K, eliminacje: Sofia Ennaoui wygrał swój bieg (4.02,73 - to był najlepszy czas eliminacji) i awansowała do finału; Eliza Megger w tym biegu była 10. (4,07,56) i odpadła
* 12:15 i 13:30 rzut młotem K, eliminacje: Ewa Różańska z wynikiem 68,26 awansowała do finału, odpadły: Katarzyna Furmanek (14., 67,62) i Malwina Kopron (spaliła wszystkie podejścia)
* 12:25 400 m M, półfinały: Karol Zalewski w swoim biegu zajął 3. miejsce (45,52) i dzięki dobremu czasowi (5. wynik łącznie) awansował do finału
* 12:30 dziesięciobój M, skok o tyczce: Paweł Wiesiołek skoczył 4,80 m, zajął 10. miejsce, łącznie jest 9. (6587 pkt)
* 13:00 400 m K, półfinały: Natalia Kaczmarek (50,40) i Anna Kiełbasińska (50,45)wygrały swoje biegi i awansowały do finału (miały dwa najlepsze czasy na tym etapie); Iga Baumgart-Witan w swoim biegu była 3. (51,17) i awansowała dzięki czasowi (8. lokata w klasyfikacji półfinału), odpadła Justyna Święty-Ersetic (52,17; 6. lokata w biegu, 17. miejsce łącznie)
* 18:40 dziesięciobój, rzut oszczepem M: Paweł Wiesiołek wycofał się z zawodów z powodu kontuzji
* 20:05 100 m M, półfinały: Dominik Kopeć w swoim biegu zajął 6. miejsce (10,23), Przemysław Słowikowski w swoim półfinale był 5. (10,24), żaden z Polaków nie awansował do finału
* 20:35 100 m K, półfinały: Ewa Swoboda w swoim biegu zajęła 2. miejsce (11,22, 5. czas półfinału) i awansowała do finału; Magdalena Stefanowicz w swoim półfinale zajęła 7. miejsce (11,43; łącznie 14. miejsce) i odpadła
* 21:35 dziesięciobój M, 1500 m: Paweł Wiesiołek wycofał się wcześniej z powodu kontuzji
* 22:25 100 m K, finał: Ewa Swoboda zajęła 4. miejsce (11,18), do medalu brakło 0,18 s

Poniedziałek, 15.08
* pchnięcie kulą M, kwalifikacje: Konrad Bukowiecki zajął 3. miejsce (20,96), Michał Haratyk był 4. (20,85) - obaj awansowali do półfinału; odpadł 21. (przedostatni) Jakub Szyszkowski (19,19)
* dziesięciobój M, 100 m: Paweł Wiesiołek uzyskał 9. czas (11,07; 845 pkt)
* maraton K, finał: Anna Lisowska zdobyła złoty medal (2:28.36); 19. była Angelika Mach (2:35.03), 26. Monika Jackiewicz (2:37.13), Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska nie ukończyły biegu
* 100 m M, eliminacje: Dominik Kopeć w swoim biegu był 2. (10,30; 4. łącznie czas kwalifikacji), Przemysław Słowikowski w swoim wyścigu zajął 3. miejsce (10,35; 11. w klasyfikacji) i awansowali do półfinału; odpadł Adrian Brzeziński , który był 5. (10,46; 15. miejsce w eliminacjach)
* maraton K, finał: Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal (czas: 2:28.36); 19. była Angelika Mach (2:35.03), 26. Monika Jackiewicz (2:27.13); Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska nie ukończyły biegu; ponadto w klasyfikacji drużynowej (trzy najlepsze zawodniczki) Polki wywalczyły brąz
* dziesięciobój M, skok w dal: Paweł Wiesiołek zajął 4. miejsce - 7,45 m (922 pkt); łącznie po 2 konkurencjach jest 5. (1767 pkt)
* 100 m K, eliminacje: Magdalena Stefanowicz była w swym biegu 2. (11,44), to był 6. czas kwalifikacji i awansowała Ewa Swoboda nie startowała, ma już miejsce w półfinale
* pchnięcie kulą K, eliminacje: obie Polki odpadły - Klaudia Kardasz zajęła 14. miejsce (17,27 m, do finałowej „12” brakło 6 cm), Paulina Guba była 20. (16,66)
* maraton M, finał: 18. Adam Nowicki zajął był 18. (2:15.21), Arkadiusz Gardzielewski 49. (2:21.24), Kamil Karbowiak 51. (2:21.48), a Kamil Jastrzębski nie ukończył biegu
* skok w dal M, kwalifikacje: Piotr Tarkowski nie zaliczył żadnej próby i nie awansował; w pierwszym swoim skoku doznał kontuzji
* dziesięciobój M, pchnięcie kulą: Paweł Wiesiołek miał 5. wynik (15,11 m, 796 pkt); po 3. konkurencji awansował na 3. miejsce (2563 pkt)
* ...
* rzut dyskiem K, eliminacje: obie Polki odpadły, Daria Zabawska zajęła 15. miejsce (56,54 m, do finałowej "12" brakło 50 cm), a Karolina Urban - 23. (54,33);
* dziesięciobój M, skok wzwyż: Paweł Wiesiołek z wynikiem 2,02 zajął 9. miejsce, po 4 konkurencjach w "generalce" jest 4. (3385 pkt, 28 pkt od podium)
* 400 m K, eliminacje: Iga Baugmart-Witan wygrała swój bieg (51,09 to jej najlepszy czas w sezonie) i awansowała do półfinału; Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic nie startowały, były zwolnione z eliminacji z uwagi na miejsce w rankingu
* trójskok M, eliminacje: Adrian Świderski z wynikiem 15,97 m zajął 16. miejsce i nie awansował do finału (do „12” zabrakło mu 10 cm)
* 1500 m M, eliminacje: Michał Rozmys wygrał swój bieg (3,37.36 - to był najlepszy czas kwalifikacji) i awansował do finału
* pchnięcie kulą M, finał: Michał Haratyk zakończył konkurs na 5. pozycji (20,90), Konrad Bukowiecki był 6. (20,74)
* dziesięciobój, 400 m M: Paweł Wiesiołek uzyskał czas 49,88 i zajął 11. miejsce, łącznie po pierwszych dniu (5 konkurencji) jest 5., do podium traci 119 pkt

Zobacz również

Hot-dogi za 1 zł i tłum. Tak blisko ćwierć wieku temu otwierano sklep IKEA w Krakowie

Hot-dogi za 1 zł i tłum. Tak blisko ćwierć wieku temu otwierano sklep IKEA w Krakowie

Polska - Argentyna. Poznaj WAGs argentyńskich piłkarzy

Polska - Argentyna. Poznaj WAGs argentyńskich piłkarzy

Polecamy

Minister Bortniczuk: Nie chcemy by młodzi tenisiści byli zakładnikami tego konfliktu

Minister Bortniczuk: Nie chcemy by młodzi tenisiści byli zakładnikami tego konfliktu

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji członka zarządu PZT

Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji członka zarządu PZT

Prezes PSG: Katar jest nadmiernie potępiany. Gościnność jest w naszym DNA

Prezes PSG: Katar jest nadmiernie potępiany. Gościnność jest w naszym DNA

Dodaj ogłoszenie