Lekkoatletyka MŚ Eugene 2022: wyniki, program, starty Polaków. Biało-Czerwoni walczą o medale najważniejszej imprezy sezonu [25.07]

MŚ w lekkiej atletyce 2022 w Eugene: starty Polaków, wyniki, terminarz
MŚ w lekkiej atletyce 2022 w Eugene: starty Polaków, wyniki, terminarz Pawel Relikowski / Polska Press
Wyniki MŚ Eugene 2022 r. Lekkoatletyczne mistrzostwa świata odbywały się w USA w dniach 15-24.07.2022. W imprezie udział brała także reprezentacja Polski, nasi zawodnicy mieli kilka medalowych szans. Tu znajdziesz w przejrzystej formie najważniejsze informacje o MŚ w lekkiej atletyce w Eugene: wyniki, program, plan startów Polaków, medalistów, klasyfikację medalową.

Polacy liczą na dobre wyniki w lekkoatletycznych MŚ w Eugene

W składzie reprezentacji Polski na MŚ w Eugene jest 45 lekkoatletów. Tradycyjnie podczas dużej imprezy „królowej sportu” możemy liczyć na dobre wyniki. Do walki o podium włączyć się powinni zwłaszcza młociarze, nasze sztafety. Świetne wyniki ostatni uzyskuje sprinterka Ewa Swoboda, a chodziarz Dawid Tomala wystąpi jako mistrz olimpijski z Tokio.

Rywalizacja odbywać się będzie w Oregonie, w zachodnim rejonie Stanów Zjednoczonych. Stąd też duża różnica czasu względem Polski (9 godzin), część konkurencja rozgrywana będzie w nocy naszego czasu.

Transmisje z MŚ w Eugene będą w TVP, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Już pierwszego dania Polska zdobyła medal - srebro w chodzie na 20 km wywalczyła Katarzyna Zdziebło. Dzień później, w sobotę, kolekcję powiększyli młociarze: Paweł Fajdek zdobył złoto, a Wojciech Nowicki - srebro. W piątek, 22 lipca Zdziebło uzyskała kolejne srebro - na 35 km

Wyniki MŚ Eugene 2022 w lekkoatletyce, program, starty Polaków - DZIŚ

PONIEDZIAŁEK, 25.07 - wyniki finałów

4x400 m M (25.07)
1. USA (Elija Godwin, Michael Norman, Bryce Deadmon, Champion Allison) 2.56,17
2. Jamajka (Akeem Bloomfield, Nathon Allen, Jevaughn Powell, Christopher Tayor) 2.58,58
3. Belgia (Dylan Borlee, Julien Watrin, Alexander Doom, Kevin Borlee) 2.58,72
...
9. Polska (Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński) 3.02,51

1. USA (Talitha Diggs, Abby Steiner, Britton Wilson, Sydney McLaughlin) 3.17,79
2. Jamajka (Candice McLeod, Janieve Russell, Stephanie Ann McPherson, Charokee Young) 3.20,74
3. Wielka Brytania (Victoria Ohuruogu, Nicola Yeargin, Jessie Knight, Laviai Nielsen) 3.22,64