Lekkoatletyka. Rekord Europy i złoty medal Klaudii Siciarz

(JOT)
Lekkoatletyka. W hali w Toruniu rozegrano mistrzostwa Polski juniorów (do lat 18 i 20). Dobrze spisały się młode zawodniczki i zawodnicy małopolskich klubów.

Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) została mistrzynią Polski juniorek w biegu na 60 metrów przez płotki. Kilka dni wcześniej także w Toruniu w ramach mityngu Copernicus Cup podopieczna trener Ewy Ślusarczyk ustanowiła rekord Europy 8,17 s na tym dystansie w kategorii do 20 lat.

Ponadto w trakcie mistrzostw Polski na najwyższym podium stanęli, w kategorii juniorek Gaja Wota (AZS AWF Kraków), wygrywając skok w dal oraz w kategorii juniorów młodszych Piotr Główczyk (Wawel Kraków ) w trójskoku.

Srebrne medale wśród juniorów wywalczyli: Siciarz na 60 m, Anna Niedbała (Wawel) w kuli, Mateusz Różański (AZS PWSZ Tarnów) w dal i Dariusz Nowakowski (MLUKS Tarnów) na 3000 metrów. Brązowe medale zdobyli: w rywalizacji juniorek Katarzyna Mirek (AZS AWF Kraków) w skoku wzwyż oraz u juniorów młodszych Mateusz Buksa (MKS Rabka Zdrój) na 2000 metrów.

W najbliższy weekend w Toruniu odbędą się mistrzostwa Polski seniorów, w których zawodnicy walczyć będą o medale i awans na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe