Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lektury "Bądź Zdrów"

Redakcja
- To pierwsze tak obszerne, dostępne w Polsce opracowanie na temat choroby Parkinsona - mówi o książce "Poradnik - choroba Parkinsona" dr med. Anna Krygowska-Wajs, konsultantka merytoryczna wydawnictwa. - Przygotowany przez grupę specjalistów, przeznaczony jest nie tylko dla chorych, ale również dla ich rodzin i opiekunów. Poradnik w najbliższych dniach pojawi się na księgarskich półkach.

Towarzysz przez etapy choroby

   Jeśli lekarz postawił diagnozę: to choroba Parkinsona, przychodzi ci na myśl wiele pytań, a wśród nich i takie, które szczególnie mocno cię niepokoją. Co czeka cię, jako osobę dotkniętą tą chorobą? Jakie masz możliwości leczenia? Jak możesz wpłynąć na złagodzenie przebiegu choroby? Ten poradnik może przyczynić się do zmniejszenia niepewności i niepokoju. Pomoże lepiej zrozumieć chorobę, jej przebieg i możliwości terapii tak, abyś nauczył się z nią żyć. Naszym celem jest przede wszystkim zachęcenie chorego do współuczestnictwa w leczeniu - piszą we wstępie do poradnika niemieccy autorzy, bowiem przebieg choroby zależy w dużym stopniu od współdziałania pacjenta z lekarzem i od jego zaangażowania w leczenie.
   Poradnik został tak zredagowany, aby towarzyszył choremu od początku choroby. - W tej książce znajduje się wszystko, co potrzebne jest osobie dotkniętej chorobą Parkinsona. Gdybym miał ją parę lat wcześniej, z pewnością historia mojej choroby potoczyłaby się trochę inaczej - wyznaje Andrzej Kochan, prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona. - Powinni ją mieć w swojej bibliotece zarówno chorzy, ale również osoby zdrowe. Tak na wszelki wypadek.
   
    Evelyn Ludwig, Renate Annecke, Elke Lobring, Isabel Fritsch "Poradnik - choroba Parkinsona". Wydawnictwo eSPe, Kraków 2003.

Wygraj życie

   Rocznie na nowotwory złośliwe zapada w Polsce 110 tys. osób i około 80 tys. umiera z tego powodu. Są to dane statystyczne, które nabierają szczególnie dramatycznego wyrazu i wymiaru dla tych, którzy sami lub których najbliżsi są bezpośrednio dotknięci chorobą nowotworową, szczególnie w sytuacjach zagrożenia śmiercią z powodu niepowodzenia leczenia, co ma miejsce najczęściej z powodu późno wykrytej, błędnie zdiagnozowanej lub niewłaściwie leczonej choroby. Ustawiczna, postawiona na wysokim poziomie, edukacja społeczeństwa, jest kluczem do zmiany poglądów i uświadomienie każdemu prostej prawdy, że o własne zdrowie i o możliwość wyjścia z choroby - jeśli się już przydarzy - musimy się troszczyć przede wszystkim sami.
   
    Janusz Pić, Andrzej Wojcieszek, Barbara Pić, Arkadiusz Lorenc "Możesz wygrać z rakiem", Wydawnictwo HIZOP 2003.
   Dla Czytelników, którzy zadzwonią dziś w godz. 12 - 12.15 przygotowaliśmy 10 egzemplarzy poradnika.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski