Lepiej niż w Tarnowie

STM
KOSZYKÓWKA. W czwartej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo klasy młodziczek, trenowana przez Mariusza Siedlika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z GTK Gorlice.

Faworytkami tego spotkania były bez wątpienia gospodynie, a wynikało to przynajmniej z dwóch przyczyn. Po pierwsze, przed tym meczem GTK zajmował w tabeli trzecie miejsce, a Pałac był siódmy; po drugie w pierwszej rundzie gorliczanki wygrały w Tarnowie bardzo wyraźnie, bo 65-35. Podobnie jak miało to miejsce w grudniowym pojedynku obu drużyn, pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg i po jej zakończeniu gorliczanki prowadziły różnicą zaledwie dwóch punktów. Nieco gorzej dla podopiecznych trenera Siedlika ułożyła się druga "ćwiartka", ale i tak do przerwy tarnowianki przegrywały tylko 28-36. Znaczącej przewagi nie udało się osiągnąć miejscowym również w trzeciej kwarcie, stąd też po trzydziestu minutach notowano korzystny dla zespołu z Gorlic wynik 56-45. W ostatniej kwarcie, podobnie jak w pierwszej, gorliczanki wypracowały sobie tylko dwupunktową przewagę i mecz zakończył się rezultatem 76-63 (21-19, 15-9, 20-17, 20-18), który z pewnością nie przynosi ujmy młodym koszykarkom z Tarnowa.

MKS PM: Kinga Gacek 14, Justyna Mucha 14, Aleksandra Kogut 13, Oliwia Juszczyk 6, Karolina Mikosińska 6, Angelika Zięciowska 4, Katarzyna Grzebień 3, Dominika Madejska 3, Sylwia Korczewska 0, Patrycja Kulig 0, Kaja Stoga 0.

W innych meczach: CKiS Skawina - Premet Zelina Jurków 58-36, Korona Kraków - Gorce Nowy Targ 32-65, Wisła Kraków - UKS Żak Nowy Sącz 61-41.

1. Wisła 11 22 932-455

2. Gorce 11 20 849-461

3. GTK 11 19 611-591

4. UKS Żak 11 17 611-562

5. CKiS 11 15 595-608

6. Korona 11 15 565-798

7. MKS PM 11 12 525-839

8. Zelina 11 12 442-816