Hokeiści Cracovii zanotowali drugą porażkę z rzędu
Hokeiści Cracovii zanotowali drugą porażkę z rzędu Anna Kaczmarz
Unia się obudziła, Podhale nie zwalnia tempa

Comarch Cracovia1
JKH GKS Jastrzębie2

(1:0, 1:2, 0:0)

I tercja należała do gospodarzy, którzy mieli kilka bardzo dobrych okazji, ale dopiero na 59 sekund przed jej zakończeniem Petr Dvorzak atomowym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola.

Na początku drugiej tercji fatalny błąd Marcina Wiśniewskiego wykorzystali goście i był remis. Po tej bramce odmieniły się losy meczu, teraz groźniej atakowali goście, bliski szczęścia był były gracz Cracovii Leszek Laszkiewicz, ale po jego strzale krążek trafił w słupek.

W 31 min goście wyszli jednak na prowadzenie, Cracovia grała w przewadze, ale straciła krążek, z kąta uderzał Laszkiewicz, Rafał Radziszewski nie domknął rękawicy i "guma" wpadła do siatki.
W trzeciej tercji na grę "Pasów" miały wpływ liczne kary. Grały bardzo nerwowo i chaotycznie, nie zagroziły bardzo pewnie broniącemu Przemysławowi Odrobnemu.

Bramki: 1:0 Dvorzak (Wajda, Valczak) 20, 1:1 Polodna (Bordowski) 24, 1:2 L. Laszkiewicz (Pastryk) 31.

Cracovia: Radziszewski - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, McCauley - Kłys, Wajda, Wiśniewski, Valczak, Dvorzak - Dąbkowski, Liotti, Stoklasa, Pasiut, Kalus - Kruczek, Witowski, Fraszko, Kozłowski, Kisielewski.

JKH: Odrobny - Nemeczek, Rompkowski, L. Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivny, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Kulas, Danieluk, Bondariew - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

Sędziował: Maciej Pachucki.

Kary: 12 - 12 min.

Widzów: 1400.

Unia Oświęcim 5
Orlik Opole0

(0:0, 2:0, 3:0)

Unia przerwała pasmo pięciu porażek, ale jej sukces rodził się w bólach. Na pierwszą bramkę kibice czekali do połowy spotkania, kiedy - po akcji Wojtarowicza - Jaros ze złości "wmiótł" wręcz krążek do pustej bramki.

Wydawało się, że miejscowi szybko pójdą za ciosem, bo karę zarobił Sordon. Jednak chwilę później siły się wyrównały. Wykluczony z gry został Ciura. W końcu Szewczyk "uruchomił" Adamusa, którego w momencie strzału nieprzepisowo zaatakował Siemiannikow.

Sędzia podyktował karnego, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Oświęcimianie opanowali sytuację, a po golu Komorskiego z gości zeszło powietrze.

Bramki: 1:0 Jaros (Wojtarowicz, Gabryś) 32, 2:0 Adamus 39, karny, 3:0 Komorski (Adamus) 50, 4:0 Piotrowicz (Bepierszcz, Kasperczyk) 50, 5:0 Komorski (Szewczyk, Ciura) 55.

Unia: Fikrt - Gabryś, Vizvary; Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros - Ciura, Zukal; Szewczyk, Komorski, Adamus - Kasperczyk, Piekarski; Bepierszcz, Kalinowski, Piotrowicz - Fiedor, Malicki, Filo.

Orlik: Murray - Sordon, Kostek; F. Stopiński, Szydło, Szczurek - M. Stopiński, Mariani; Zwierz, Harcharik, Wójcik - Siemiannikow, Bychawski; Tikomirow, Korzeniowski, Wirolajnen - Sznotala, Trawczyński; Gawlik, Duda, Resiak.

Sędziował: Paweł Meszyński ( Warszawa).

Kary: 24-16 min.

Widzów: 600.

MMKS Podhale Nowy Targ4
Naprzód Janów1

Nie było to porywające widowisko. Dużo było w nim chaosu i przypadku. Wynikało to głównie z tego, że oba zespoły postawiły na grę obronną.

Na gole kibicom przyszło czekać półtorej tercji. Pierwsi cieszyli się goście. W 31 min pozostawiony bez opieki Stachura ładnie przymierzył tuż pod poprzeczkę. Riposta gospodarzy była jednak szybka.

58 sekund później Michal Imrich potężnie uderzył spod linii niebieskiej. Wynik 1:1 utrzymywał się do 49 min. Wtedy Podhale wykorzystało liczebną przewagę. Bryniczka zagrał zza bramki do Różańskiego, ten uderzył bez przyjęcia i Elżbieciak był bez szans.

Ten sam zawodnik w 55 min znów wpisał się na listę strzelców. Wygraną "Szarotek" przypieczętował w 59 min strzałem do pustej bramki Michalski.

Bramki: 0:1 Stachura (Jakubik, Gryc) 32, 1:1 Imrich (P. Kmiecik) 33, 2:1 Różański (Bryniczka) 49, 3:1 Różański (P. Kmiecik) 56, 4:1 Michalski (Różański, K. Kapica 59).

Podhale: Raszka - Lucka, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Damian Kapica - K. Kapica, Imrich, Różański, Bryniczka, P. Kmiecik - Łabuz, Mrugała, Michalski, Wronka, Stypuła - Jaśkiewicz, Tomasik, Zarotyński, Daniel Kapica, Wielkiewicz.

Naprzód: M. Elżbieciak - Podsiadło, Działo, Gryc, Jakubik, Stachura - Klementiew, Kulik, Bibrzycki, Frączek, Kogut - Vrna, Mejka, Ł. Elżbieciak, Pohl, Sękowski - Kosakowski, Sarna, Bernat, Piper, Rajski.

Sędziował: Włodzimierz Marczuk z Torunia.

Kary: 28 min (10 min dla Łabuza za niesportowe zachowanie) - 22 min.

Widzów: 1500.