Leszno po raz 13.

ART
ŻUŻEL. Drużynowymi mistrzami Polski zostali żużlowcy Unii Leszno. W rewanżowym pojedynku finału ekstraligi pokonali 39-27 broniący tytułu Falubaz Zielona Góra.

"Byki", z pochodzącym z Tarnowa Januszem Kołodziejem w składzie, duży krok do odzyskanie mistrzostwa zrobiły już przed tygodniem, wygrywając na wyjeździe 51-39. Wczoraj wystarczyło tylko przewagę utrzymać, co się oczywiście udało. Mecz z powodu deszczu zakończono po 11 wyścigach, gdy miejscowi mieli już pewny sukces. To 25. w historii, a 13. złoty medal Unii w MP.

Brąz zdobył Unibax Toruń, pokonując w rewanżu Betard WTS Wrocław 47-43. Pierwszy mecz w identycznych rozmiarach wygrali wrocławianie, a o trzecim miejscu "Aniołów" zadecydowała wyższa pozycja w tabeli po rundzie zasadniczej.

I liga: Marma Rzeszów - Lokomotiv 48-41, Lotos - Start 54-46, GTŻ - PSŻ Lechma 50-40. Marma awansowała do ekstraligi.

II liga: Orzeł Łódź - KMŻ 50-40, Ostrovia - Kolejarz Rawicz 60-30. Orzeł awansował do I ligi. (ART)