Lewandowski dołożył cegiełkę do pogromu [WIDEO]

(KRZYK)
Piłka nożna. Maszyna oblężnicza z Monachium w 3. kolejce Ligi Mistrzów stanęła pod murami Rzymu. I błyskawicznie je skruszyła, wygrywając 7:1.

Po 35 minutach meczu Roma przegrywała z Bayernem 0:5. Na kolana rzuciły ją gole Robbena (okiwany w polu karnym Cole), Goetze (po sprytnym podaniu Muellera), Lewandowskiego (asysta Bernata), ponownie Robbena (po zagraniu Polaka) i Muellera z karnego (ręka Manolasa).

Dla „Lewego”, który skierował piłkę do siatki głową, była to pierwsza bramka w Champions League dla Bayernu. Zarazem dziewicza w szóstym starciu z włoskimi drużynami. Skorupski mógł być wdzięczny trenerowi Garcii, że wolał postawić w bramce De Sanctisa.

68 tysięcy widzów na Stadio Olimpico zamilkło z niedowierzania. Widać, że „Projekt Bayern” realizowany przez trenera Guardiolę wszedł w fazę finalizacji – zespół zaczął demolować rywali nie tylko w Bundeslidze. Sobotnie 6:0 z outsiderem Werderem Brema to jednak nie to samo, co upokorzenie wicelidera Serie A. Na otarcie łez trafił dla Romy Gervinho, ale dobijaniem jej zajęli się rezerwowi Ribery i Shaqiri.

W korespondencyjnym pojedynku na liczbę strzelonych goli z Bayernem ścigali się piłkarze Chelsea i Szachtara Donieck. Sam Adriano zaliczył pięć z siedmiu trafień do siatki BATE Borysów.

Mimo klęski, Roma wciąż jest druga w grupie E. Manchester City wprawdzie komfortowo prowadził do przerwy po golach Aguero i Milnera, lecz wprowadzenie Doumbii odmieniło losy spotkania w Moskwie. Napastnik CSKA strzelił gola i wypracował kontrowersyjny rzut karny, zamieniony na wyrównanie przez Natcho. Mistrzowie Anglii mają więc tylko 2 pkt.

Milik (Ajax) oglądał z ławki rezerwowych w Barcelonie, jak Neymar i Messi ustawiają mecz po myśli gospodarzy. Wszedł na 2. połowę i miał spory udział przy golu El Ghaziego w 89 min.

Dzisiaj przed największym wyzwaniem stanie obrona chimerycznego Liverpoolu, który podejmie Real Madryt. Bale nie wystąpi ani na Wyspach, ani w sobotę przeciw Barcelonie.

Bez Radovicia i Brzyskiego oraz pauzującego za czerwoną kartkę Żyry Legia Warszawa zagra dziś w Kijowie z Metalistem Charków Lidze Europy.

Mecze wczorajsze:

grupa E: CSKA Moskwa – Manchester City 2:2 (0:2), AS Roma – Bayern Monachium 1:7 (0:5);

grupa F: APOEL Nikozja – Paris St. Germain 0:1 (0:0), Barcelona – Ajax Amsterdam 3:1 (2:0);

grupa G: Schalke – Sporting Lizbona 4:3 (1:1), Chelsea Londyn – NK Maribor 6:0 (3:0);

grupa H: BATE Borysów – Szachtar Donieck 0:7 (0:6), Porto – Athletic Bilbao 2:1 (1:0).