Lewandowski najpierw strzelał, potem pozował

(JOT)
Niemcy. Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu, który wygrał w Monachium z Hanno­ve­rem 4:0. Dwa razy do siatki trafił też w tym meczu Arjen Robben.

Polski napastnik był aktywny, dochodził do pozycji strzelec­kich, mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale na drodze do uzyskaniu hat tricka stanął – po główce „Lewego” – bramkarz Ron Zieler. Lewandowski wraz z Robbenem stworzył duet trudny do upilnowania przez obrońców Hannoveru. Po meczu z małżonką Anną pozował do wspólnych zdjęć z kibicami.

Lewandowski lubi grać przeciw hanowerczykom, w 9. meczach strzelił im 9 bramek. Polak ma w tym sezonie na koncie 4 gole, w tabeli strzelców Bundes­ligi prowadzi Shinji Okazaki (Mainz) – 5 bramek. W Bayernie brakło Bastiana Schweinsteigera Francka Ribery’ego, Mario Goet­zego i Thomasa Muellera.

Wśród gości cały mecz rozegrał Artur Sobiech, w 43 min nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem.

Borussia Dortmund uległa HSV 0:1. Łukasz Piszczek grał od 68 minuty. Gospodarze wypadli słabo, mogli przegrać wyżej, to ich czwarta porażka w sezonie. – To był nasz najsłabszy mecz, tylko częściowo usprawie­dli­wio­- ny długą listą kontuzjowanych – wyznał trener Juergen Klopp.

Bayer Leverkusen w ostatniej minucie uratował u siebie punkt z rewelacyjnym beniaminkiem z Pader­bornu (2:2). Nie grał kontuzjowany Sebastian Boenisch. Eugen Po­lanski zaliczył cały mecz w Hof­fenheim (2:1 z Schal­ke). W Koeln (2:3 z Eintrachtem) 90 minut grał Paweł Olkowski, a od 61 min Sławomir Peszko.

Wyniki

Hertha – Stuttgart 3:2 (1:1), Kalou 22 k. i 63, Beer­ens 74 – Leitner 5, Wagner 84 s.; Bayern – Hanno­ver 4:0 (2:0), Lewandowski 6 i 38, Robben 13 i 79; Borussia D. – Hamburger SV 0:1 (0:1), Lasogga 35; Bayer – Paderborn 2:2 (1:1), Bender 42, Bel­larabi 90 – Koc 20, Stoppelkamp 87; Hoffenheim – Schalke 2:1 (2:0), Elyounoussi 13, Szalai 29 – Hun­telaar 83; Wer­der – Freiburg 1:1 (1:2), Di Santo 31 – Darida 8 k.; Eintracht – Koeln 3:2 (1:1), Meier 44 i 54, Wimmer 79 s. – Risse 15, Hector 65; Wolfsburg – Augsburg 1:0 (0:0), Naldo 58; Borussia M. – Mainz 1:1 (1:1), Kruse 15 – Hofmann 31 k.

1. Bayern 7 17 15–2

2. Hoffenheim 7 13 11–6

3. Borussia M. 7 13 9–4

4. Bayer 7 12 13–11

5. Eintracht 7 12 12–10

6. Mainz 7 11 10–6

7. Wolfsburg 7 11 11–8

8. Hannover 7 10 5–8