Lewandowski nie trafił, Polanski miał szczęście

(JOT)
Niemcy. Bayern wygrał w Monachium z Herthą Berlin 2:0. Odniósł 13. zwycięstwo w Bundeslidze i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach.

Robert Lewandowski grał 90 minut, oddał w swym zespole najwięcej strzałów, bo 9. Miał dwie doskonałe sytuacje. Najpierw blisko bramki gości źle trafił w piłkę, po chwili przegrał pojedynek z bramkarzem. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył „główką” Thomas Mueller, wynik ustalił Kingsley Coman. Hertha od 38 lat nie wygrała w Monachium. W Bayernie nadal brak Francka Ribery’ego i Mario Goetzego, nie grał Douglas Costa.

Bayern jeszcze nie świętuje zdobycia mistrzostwa półmetka, bo wygrała Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek grał 90 minut). Przemysław Tytoń (Stuttgart) aż czterokrotnie sięgał do swej siatki po strzałach dortmundczyków. Dwa trafienia zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang i z 17 golami ucieka rywalom w klasyfikacji strzelców. Lewandowski ma na koncie 14 bramek, a jego klubowy kolega Mueller 13.

Eugen Polanski po uderzeniu z 15 metrów i rykoszecie zdobył bramkę dla Hoffenheim, czym zrehabilitował się za samobójczy strzał tydzień temu. Wraz z kolegami prowadzili z mocną Borussią Moenchengladbach 3:1, skończyło się remisem 3:3. Występ polskiego pomocnika oceniono wysoko.

82 minut grał w Hannoverze Artur Sobiech. Gola nie zdobył, ale cieszył się z wygranej swego zespołu z beniaminkiem Ingolstadt 4:0. W Bayerze w 69 minucie urazu doznał Sebastian Boenisch i musiał zejść z boiska.

Wyniki

Darmstadt - Koeln 0:0; Bayern - Hertha 2:0 (2:0), Mueller 34, Coman 41; Werder - Hamburger SV 1:3 (0:2), Ujah 62 - Ilicević 3, Gregoritsch 27, Mueller 68; Hannover - Ingolstadt 4:0 (3:0), Marcelo 5, Andreasen 11, Karaman 24, Bech 85; Hoffenheim - Borussia M. 3:3 (2:1), Zuber 11, Polanski 35, Amiri 47 - Johnson 5, 87, Drmić 56; Mainz - Eintracht 2:1 (2:0), Muto 5, Malli 42 - Seferović 61; Borussia D. - Stuttgart 4:1 (2:1), Castro 3, Aubameyang 19, 90, Niedermeier 65 s. - Didavi 40; Bayer - Schalke 1:1 (0:0), Riether 85 s. - Choupo-Moting 50; Augsburg - Wolfsburg 0:0.