Lewandowski rozpoczął drugą setkę

Jerzy Filipiuk
Robert Lewandowski nie przestaje zachwycać. Dziś zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w meczu 7. kolejki Bundesligi z Mainz (3:0 dla gości).

We wtorek „Lewy” jako rezerwowy strzelił pięć bramek w ciągu 9 minut w spotkaniu z Wolfsburgiem (5:1), zachwycając piłkarski światek. Dziś znowu zapisał się w historii Bundesligi.

Polak jako 50. piłkarz w dziejach tych rozgrywek, w tym piąty obcokrajowiec przekroczył magiczną liczbę 100 goli (ma ich 101). Dokonał tego w 168. występie w Bundeslidze. Tylko czterej zawodnicy uczynili to szybciej: Dieter Mueller (potrzebował na to 129 meczów), Gerd Mueller (136), Lothar Emmerich (140) i Horst Hrubesch (163). Jako obcokrajowiec „Lewy” jest pod tym względem bezkonkurencyjny.

W meczu z Mainz mało widoczny przed przerwą Polak pierwszy strzał oddał w 40 minucie – obok słupka. Wcześniej, w 21 minucie Thomas Mueller nie wykorzystał rzutu karnego dla Bayernu. Uderzył piłkę nad poprzeczkę.

W 51 minucie Lewandowski, niepilnowany w polu karnym, wykorzystał dośrodkowanie Kingsleya Comana z prawej strony i głową umieścił piłkę w siatce. W 64 minucie Arturo Vidal zagrał prostopadle do naszego rodaka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Lorisem Kariusem, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki.

4 minuty później Douglas Costa zagrał do będącego przed bramką Comana, który podwyższył wynik. W końcówce spotkania „Lewy” miał okazję na zaliczenie hat-tricka.