Lewandowski znowu pokazał wielką klasę

FIL
PIŁKA NOŻNA. Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Borussii Dortmund w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia. Jego drużyna wygrała na własnym stadionie 3:0.

Robert Lewandowski strzelił wczoraj swą 12. bramkę w Lidze Mistrzów FOT. AP PHOTO/MICHAEL PROBST

Lewandowski w 19 minucie świetnie znalazł się w polu bramkowym, wykorzystując podanie lewego obrońcy Erika Durma. Był to jego 12. gol w 21. występie w Lidze Mistrzów. Wkrótce potem miał okazję do podwy-

ższenia wyniku, ale tym razem jego strzał z bliska sparował nogą Steve Mandanda. W końcówce pierwszej połowy ponownie trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał - słusznie - spalonego. Drugiego gola uzyskał w 80 minucie, egzekwując rzut karny, podyktowany za faul Nicolasa N'Koulou na Marko Reusie.

Borussia od początku meczu miała przewagę, często gościła na polu karnym gości. Podobnie było po zmianie stron. Zaraz na początku drugiej połowy Benjamin Mendy zagrał ręką na własnym polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał "jedenastki" dla Borussii. Gospodarze do końca spotkania szukali okazji do zapewnienia sobie wyższego zwycięstwa. W 52 minucie po rzucie wolnym Reusa fatalnie zachował się Mandanda i było już 2:0.

W podstawowym składzie Borussii tym razem zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego (wszedł na boisko w 71 minucie, zastępując grającego na jego pozycji, prawego pomocnika, Pierre-Emericka Aubameyanga). W bramce gospodarzy stał Mitchell Langerak, zastępując pauzującego za czerwoną kartkę Romana Weidenfellera. Na trenerskiej ławce Borussii nie było Juergena Kloppa, ukaranego za naganne zachowanie w Neapolu, gdzie jego drużyna przegrała 1:2.

Arsenal Londyn (z Wojciechem Szczęsnym w bramce, rezerwowym golkiperem był Łukasz Fabiański) potwierdził świetną formę z Premier League i pokonał Napoli 2:0. Gospodarze po kwadransie gry prowadzili już 2:0, a prowadzenie dla nich uzyskał Mesut Oezil, pozyskany z Realu Madryt. Była to jego pierwsza bramka w barwach "Kanonierów" (potem zaliczył jeszcze asystę przy golu Oliviera Girouda).

Steaua Bukareszt (z Łukaszem Szukałą na obronie) przegrała u siebie z Chelsea Londyn 0:4, a Celtic Glasgow (bez Łukasza Załuski, był rezerwowym bramkarzem) uległ na własnym boisku Barcelonie 0:1.

Jedynym Polakiem, który może dziś zagrać, jest Sebastian Boenisch - jego Bayer Leverkusen gości Real Sociedad.

WYNIKI

Grupa E: FC Basel - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0), Steaua Bukareszt - Chelsea Londyn 0:4 (0:2).

Grupa F: Borussia Dortmund - Olympique Marsylia 3:0 (1:0), Arsenal Londyn - SSC Napoli 2:0 (2:0).

Grupa G: Zenit St. Petersburg - Austria Wiedeń 0:0, FC Porto - Atletico Madryt 1:2 (1:0).

Grupa H: Ajax Amsterdam - AC Milan 1:1 (0:0), Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:1 (0:0).

Dzisiejsze mecze

Grupa A: Szachtar Donieck - Manchester United, Bayer Leverkusen - Real Sociedad.

Grupa B: Juventus Turyn - Galatasaray Stambuł, Real Madryt - FC Kopenhaga.

Grupa C: Paris St Germain - Benfica Lizbona, Anderlecht Bruksela - Olympiakos Pireus.

Grupa D: CSKA Moskwa - Viktoria Pilzno, Manchester City - Bayern Monachium.