Lewandowski znowu trafił

Jerzy Filipiuk
Robert Lewandowski, strzelając jedną z bramek, przyczynił się do tysięcznego zwycięstwa Bayernu Monachium w historii Bundesligi. Lider tabeli rozgromił na własnym boisku FC Koeln 4:0 (2:0).

W 62 minucie Polak po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu wolnego wyskoczył do piłki i głową pokonał bramkarza gości Timo Horna, podwyższając wynik na 3:0. Był to jego trzynasty gol w tym sezonie ligowym.

7 minut później Lewandowski miał okazję do zdobycia kolejnej bramki, ale tym razem Horn nie dał się pokonać. W 75 minucie „Lewy” wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Dominica Maroha i sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Thomasa Muellera.

Wcześniej, w pierwszej połowie, gole dla Bayernu uzyskali: w 35 minucie Arjen Robben (powrócił do drużyny po długiej przerwie spowodowanej kontuzją; grał bardzo aktywnie) i w 40 minucie Arturo Vidal.

Bayern, który przez całe spotkanie miał przewagę, odniósł dziesiąte z kolei zwycięstwo, śrubując własny rekord otwarcia rozgrywek ligowych.