„Lewy” podawał i strzelał­

(JOT)
Niemcy. Bayern Monachium nadal gromi. Po 8:0 u siebie z HSV, w sobotę znokautował na wyjeździe Paderborn 6:0. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa spotkania była popisem polskiego napastnika, który nie tylko strzelał, ale i dyrygował grą. Przy akcji, z której padł drugi gol, Lewandowski wyraźnie ręką zasygnalizował Franckowi Ribe­ry’emu, gdzie ma mu podać piłkę, a gdy ją otrzymał trafił do siatki.

– Cieszę się, szkoda mi tylko braku hat tricka – stwierdził „Lewy”, który powiększył dorobek w tym sezonie do 10 bramek.

Nie zbliżył się jednak do lidera klasyfikacji strzelców Arjena Robbena, bo ten też zdobył w Paderborn 2 bramki i ma ich 16. Gospodarze od 63 minuty grali w dziesiątkę. Florian Hartherz faulował i ot­rzymał czerwoną kartkę (wtedy Robben celnie strzelił karnego).

Borussia Dortmund w piątek odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe VfB Stuttgart 3:2.

– We wtorek gramy w Lidze Mistrzów z Juventusem, to ważny mecz, ale naszym priorytetem pozostaje Bundesliga – mówi trener Borussii Juergen Klopp.

Paweł Olkowski (żółty kartonik) i Sławomir Peszko zaliczyli cały występ w Koeln, który podzielił się punktami z Hannover (1:1). Eugen Polanski wystąpił w drugiej połowie zremisowanego 2:2 spotkania Hoffenheim we Fryburgu. W doliczonym czasie gry w Augsburgu pod bramkę Bayeru powędrował bramkarz gospodarzy Marvin Hitz i w zamieszaniu strzelił gola, ratując swej ekipie remis. To trzeci gol z gry bramkarza w historii Bundesligi (po Jensie Lehmannie z Schalke i Franku Roście z Wer­deru). 26 goli ma golkiper HSV i Bayeru Hans-Joerg Butt, ale wszystkie z karnych.

Wyniki

Stuttgart – Borussia D. 2:3 (1:2), Klein 32 k., Nie­dermeier 90 – Aubameyang 25, Guendogan 39, Re­us 89; Augsburg – Bayer 2:2 (0:1), Caiuby 59, Hitz 90 – Drmic 8, Reinartz 84; Freiburg – Hoffenhe­im 1:1 (1:1), Hoehn 25 – Volland 39; Mainz – Eintracht 3:1 (1:1), Clemens 38, Geis 47, Malli 50 – Aigner 35; Pa­derborn – Bayern 0:6 (0:2), Lewandowski 24, 37, Robben 63 k., 86, Ribery 72, Weiser 78; Schalke – Werder 1:1 (0:0), Meyer 61 – Proedl 90; Ko­eln – Hannover 1:1 (1:1), Ujah 17 – Joselu 5; Wolfsburg – Hertha 2:1 (1:1), Dost 10, 74 – Schieber 30; HSV
– Borus­sia M. 1:1 (0:0), Stieber 73 – Hrgota 90.

1. Bayern 22 55 59–9

2. Wolfsburg 22 47 48–24

3. Borussia M. 22 37 29–18

4. Schalke 22 35 32–24

5. Augsburg 22 35 32–29

6. Bayer 22 33 36–29

7. Hoffenheim 22 30 34–35