Lex Kancelaria Słomniki. Popisowa gra Przeniosły

Pawel Panus
Pawel Panus
I liga futsalu. Beniaminek rozgrywek ze Słomnik odniósł najbardziej przekonywujące zwycięstwo w tym sezonie.

Lex Kancelaria Słomniki - UKS Futsal Nowiny 6:2 (4:1)

Bramki: 0:1 Markowicz 2, 1:1 Czech 2, 2:1 Przeniosło 2, 3:1 Pater 7, 4:1 Przeniosło 19, 4:2 Lurzyński 42, 5:2 Ząbek 31, 6:2 Przeniosło 34.

Lex Kacelaria: Zachariasz, Machlowski - Przeniosło, Czech, Pater, Nocoń oraz Machlowski, Ząbek, Wędzony, Korzeniowski, Klim, Ciałowicz, Piwowarski, Porębski.

Początek spotkania miał niecodzienny przebieg, bo w ciągu zaledwie 43 sekund padły aż trzy gole.

Najpierw bramkarz gości wznowił grę dalekim wyrzutem, a piłkę trącił Markowicz, zaskakując całkowicie obronę i bramkarza. To tak zdenerwowało Czecha, że uderzył z dystansu swoją słabszą prawą nogą, ale uczynił to nadzwyczaj precyzyjnie.

Po chwili Przeniosło potężnym uderzeniem wprawił w zachwyt komplet publiczności.

W 7 minucie Pater strzelił z woleja i bramkarz gości nie miał szans na skuteczną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od gola gości. Znów jednak to tylko jeszcze bardziej zmotywowało miejscowych i najpierw Ząbek podcinką, a na koniec Przeniosło uderzeniem w dalszy róg bramki przypieczętowali zwycięstwo drużyny ze Słomnik, która awansowała na pozycję wicelidera tabeli w grupie południowej.