Liczył się udział

(PAN)
Sport masowy. Po raz dwudziesty działacze Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej organizowali Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Zawody w różnych dyscyplinach i konkurencjach sprawnościowych odbywały się w 40 miastach i gminach naszego województwa. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bronisław Komorowski.

Na szczeblu wojewódzkim imprezie patronował marszałek Marek Sowa. Nie można zapomnieć o rzeszy działaczy lokalnych, którzy pracowali społecznie przy organizacji imprez, w których w naszym województwie wystartowało prawie 170 tysięcy uczestników.

Uzyskane wyniki były porównywane z innymi wynikami w kraju i na tej podstawie ogłoszono końcowe rezultaty, choć nie one były najważniejsze, ale fakt, że z roku na rok liczba startujących osób się powiększa.

Małopolskie ośrodki mają się czym pochwalić. W kategorii miast do 40 tys. mieszkańców w klasyfikacji ogólnopolskiej wygrała Dąbrowa Tarnowska, w ośrodkach do 15 tys. Łapanów zajął drugie miejsce. W kategorii metropolii w Małopolsce wygrał Kraków, który w klasyfikacji ogólnopolskiej sklasyfikowany został na piątej pozycji, a tuż za nim uplasował się Tarnów.

W klasyfikacji wojewódzkiej, w grupie ośrodków do 7,5 tys. mieszkańców Raciechowice zajęły czwarte, Gołcza piąte, a Książ Wielki szóste miejsce, w kategorii miast do 40 tys. Miechów był ósmy, a Zielonki dziesiąte.

Uroczyste podsumowanie odbyło się w sali Urzędu Miasta Krakowa, a nagrody wręczali m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodnicząca turnieju Zofia Czupryna.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków