Lider był o wiele za mocny

Jerzy Cebula
I liga piłkarek ręcznych. W meczu z kandydatem do awansu w Kościerzynie zespół z Nowego Sącza nie był w stanie osiągnąć sukcesu.

UKS PCM Kościerzyna – Dwójka Profil Nowy Sącz 22:15 (9:9)
Bramki: Ziółkowska 5, Górna 3, Białek 3, Żukowska 3, Ziemienowicz 2, N. Brzezińska 2, Wasak 1, Siekańska 1, Wójcik 1, Jakubowska 1 – Olejarczyk 4, Cempa 3, Sroka 3, Bodziony 2, Kamińska 2, Kulig 1.

Spotkanie w Kościerzynie było dla sądeczanek, mimo przegranej, całkiem udane w pierwszej połowie. Szybkie akcje Cempy, Olejarczyk i Sroki dały prowadzenie 3:0. Po kwadransie gry przyjezdne wygrywały, ale rywalki pod koniec pierwszej połowy odrobiły strat, obejmując prowadzenie 9:8. Po zmianie stron mecz toczył się bramka za bramkę. Po 35 min był remis 11:11. Gospodynie za sprawą Ziółkowskiej prowadziły 14:13.

Nieszczęście dla zespołu Dwójki Profil zaczęło się w 43 min. Drużyna z Kościerzyny wykorzystała dekoncentrację i błędy sądeczanek, zdobywając w ciągu trzech minut 4 bramki, a od 48 gospodynie trzy razy z rzędu trafiły, obejmując prowadzenie 19:12. Mając dużą przewagę, piłkarki ręczne z Kościerzyny broniły wyniku, a zespół gości już nie podjął walki i przegrał.