Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lider minimalnie wygrał wymianę ciosów z outsiderem

MZ
Gracze Copacabany mają ostatnio sporo okazji do radości Fot. Maciej Zubek
UNIHOKEJ. Ósmą kolejką spotkań rozegrały zespoły w podhalańskiej lidze. W najciekawszym spotkaniu tej serii Chupacabras pokonali Black Shadows 6-5.

Pojedynek miał dwa oblicza. W pierwszej połowie wydarzenia na parkiecie zdominowali gracze Chupacabras. Świetne, szybkie i dynamiczne akcje w ich wykonaniu sprawiły, że debiutujący w bramce rywali były zawodnik mistrza Polski Górali i reprezentacji Polski Grzegorz Guzik, mimo dobrej dyspozycji, aż czterokrotnie w tej części gry został pokonany. Zapowiadało się więc na jednostronny pojedynek, a tymczasem początek drugiej połowy to inicjatywa Black Shadows i ich szybkie trzy trafienia. Kolejne minuty to wymiana ciosów. Na bramkę jednej drużyny, druga odpowiadała tym samym. Ostatecznie zwycięsko z tego wyszła drużyna Chupacabras, która dzięki tej wygranej umocniła się na pozycji lidera.

Na "czarnego konia" rozgrywek wyrasta ekipa Copacabany. W tej serii pojedynków beniaminek, mimo niekorzystnego początku, ograł drużynę SportowePodhale/Górale Amatorzy. Po pierwszej połowie wynik był remisowy 3-3. W drugiej już gra toczyła się pod wyraźne dyktando Copacabany. Na jej cztery trafienia, rywale odpowiedzieli zaledwie jednym.

Kolejną wygraną na swoim koncie zapisała drużyna Warriorz. Dowodzona przez reprezentanta kraju Piotra Kostelę ekipa od pierwszej do ostatniej minuty posiadała przewagę w starciu z Aulą i w końcowym rozrachunku wygrała różnicą trzech trafień (5-2).

WYNIKI

Sportowe Podhale/Górale - Copacabana 4-7 (3-3), Karecki 2, B. Kalata - Kikla 3, Ślusarek, Marszałek, G. Hajnos, S. Hajnos.

Sportowe Podhale: Krawczyk - Zientara, Kos, Zubek, Jędrol, B. Kalata, Karecki.

Copacabana: A. Hajnos - Gotkiewicz, Ślusarek, G. Hajnos, Kikla, Bełtowski, Świętek, Guzik, Marszałek, G. Hajnos, S. Hajnos, Marszałek.

Aula - Warriorz 5-2 (2-0), Kostela 2, Barszczewski 2, Smarduch - Luberda, Wojtak.

Aula: Karaś - Pyzowski, Luberda, Iskrzycki, Gaj, Wiśniewski, Rozmus, Ulman, Szewczyk, Wojtak.

Warriorz: Koczur - Smarduch, Kostela, Sadowy, Leja, Sieniawski, Zając, Fryźlewicz, Zamorski, Kassowski, Barszczewski.

Chupacabras - Black Shadows 6-5 (4-0), J. Handzel 2, T. Handzel, Trzebunia, Staszel, Kwak - Pieprzak 2, Daniel, Pala, Gąsienica Makowski.

Chupacabras: Ściesiński - Kwak, Trzebunia, Książkiewicz, Staszel, T. Handzel, J. Handzel, Borowicz, M. Handzel, Tynus.

Black: Guzik - Daniel, Pieprzak, Gąsienica Makowski, Pala, Panczakiewicz, Hamrol, Babiak, Gąsior, K. Sulka.

1. Chupacabras 8 11 47-39

2. Copacabana 8 9 52-44

3. Warriorz 7 8 38-40

4. Aula 8 7 36-44

5. Sportowe/Górale 8 6 42-49

6. Black Shadows 7 5 39-38

Najlepsi strzelcy: 11 goli - Tomasz Staszel (Chupacabras), Grzegorz Hajnos (Copacabana), Patryk Karecki (Sportowe/Górale), Kacper Luberda (Aula), 10 - Tomasz Daniec, Piotr Kostela (Warriorz). (MZ)