STM
Orzeł Dębno - Ciężkowianka Ciężkowice 3-1 (2-1)

Zaległość w tarnowskiej V lidze

1-0 Prokop 32, 2-0 Prokop 35, 2-1 Uchwat 38, 3-1 Buch 80.

Sędziował D. Mucha z Bochni. Żółte kartki: Pabian, Zapart - Marek Szczepanik. Widzów 150.

Orzeł: Mikołaj Gurgul - Sakowicz, Małysa, Brożek - Pabian (65 Trestka), Zapart, Łazarz, Kubala, Bernady (85 Bodura) - Prokop, Buch.

Ciężkowianka: R. Truchan - Mateusz Szczepanik, Sikora, Oleksowicz (63 Galas) - Maciej Szczepanik (65 Więcek), Gąsior, Marek Szczepanik, M. Truchan, Stanuch - Uchwat (83 Ruchwa), Zięcina.

Pierwsze 20 minut zaległego meczu 28. kolejki nerwowe i bez okazji bramkowych. Dopiero w 22 min, po błędzie Małysy w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Szczepanik, w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał jednak Zapart. Chwilę później Prokop w ciągu minuty zmarnował dwie okazje sam na sam z R. Truchanem, a w 26 min ten ostatni obronił strzał z 20 m Bucha. Orzeł objął prowadzenie w 32 min, gdy Prokop strzałem lewą nogą spożytkował dośrodkowanie Bucha. Trzy minuty później najskuteczniejszy strzelec "okręgówki" wykorzystał prostopadłe podanie Łazarza i było 2-0. Prowadzenie to uśpiło nieco miejscowych i w 38 min Uchwat po nieporozumieniu w szeregach obronnych Orła, uderzeniem do pustej bramki zdobył kontaktowego gola. W odpowiedzi, minutę później Sakowicz główkował tuż ponad poprzeczką. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale najpierw będący w dobrej sytuacji Prokop niepotrzebnie wdał się w drybling, a następnie uderzający z trudnej pozycji Brożek z 5 m trafił w bramkarza. Wynik meczu ustalony został w 80 min, gdy Buch przejął dalekie podanie Sakowicza, pokonując R. Truchana strzałem z woleja z 14 m. Dziewięć minut później napastnik Orła mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale bramkarz Ciężkowianki uporał się z jego przymiarką z 16 m. (STM)