Michałowianka (niebieskie stroje) wygrała 13. mecz w sezonie
Michałowianka (niebieskie stroje) wygrała 13. mecz w sezonie Fot Artur Bogacki
Grupa I. W pierwszej wiosennej kolejce prowadząca w tabeli Michałowianka powiększyła przewagę nad wiceliderem z Węgrzc.

Przemsza Klucze – Michałowianka Michałowice 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Spurna 33 karny, 1:1 Sane 85, 1:2 Kmak 90+3.

Przemsza: Łaskawiec – Smętek, Jurczyk [90], Stach, G. Majcherkiewicz – Sokołowski, F. Woł­kiewicz, Ziębiński, Słaboń – Spurna, G. Barczyk (71 A. Barczyk).

Michałowianka: Miśkiewicz – Dębowski (78 Soboń), Jabłoński, Soja, Tutaj – Sane, Jurek, Kozak, Wilk, Wąż – Michalski (71 Kmak).

Sędziował: Łukasz Mnich. Widzów: 150.

Lider dopiero w końcówce przechylił szalę na swoją stronę. Sygnał do ataku dał Sane. Zrehabilitował się za gorszą pierwszą połowę (zmarnował sytuację sam na sam, później sfaulował w polu karnym Słabonia, a „jedenastkę” wykorzystał Spurna), wyrównując z rzutu wolnego z 25 m. Wygraną faworytowi dał nowy nabytek Kmak, trafiając w zamieszaniu podbramkowym. (ART)

TS Węgrzce – Piliczanka Pilica 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Witko 33 karny, 1:1 J. Nowak 48, 1:2 Dudkiewicz 60, 2:2 Kulewicz 72.

Węgrzce: Kusak – Chuchro, Tyrka (80 Waśnio­wski), Górski, Białkowski – Kok, Pacyga, Witko (65 Cichy), Nosek (60 Kulewicz), Wojtaszek (60 Antas) – Kubiak.

Piliczanka: Stolarski – Porębski, Hys, Grabowski, M. Węglarz – J. Nowak (88 Opiłka), Kazior (85 Kurczek), Słowik, Żarnowiecki (83 A. Kukułka) – Tokarski (70 Goncerz), Dudkiewicz.

Sędziował: Tomasz Żelazny. Widzów: 30.

Do przerwy wicelider prowadził – Witko wykorzystał karnego (faul na Kubiaku). Strzelec był blisko drugiego gola, lecz po jego uderzeniu piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. W drugiej połowie w lepszej sytuacji byli goście, którzy zdobyli gole po wrzutce z wolnego oraz kontrze. Węgrzcom punkt zapewnił Kulewicz, pięknym uderzeniem z woleja, po akcji i centrze Chuchry. Wygraną mógł im dać Cichy, lecz jego trafienia nie uznał sędzia (spalony), a lob był niecelny. (ART)

Prądniczanka Kraków – Wieczysta Kraków 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 R. Pudłowski 4, 1:1 Pytel 41, 2:1 R. Pud­łowski 50, 2:2 Połomski 65.

Prądniczanka: Misiak – Bąk, Marek, Stępień, M. Pudłowski – Mroczka (3 Ł. Kawa), Cichy (60 Za­walonka), R. Pudłowski, A. Kawa, Jeleń – Kania.

Wieczysta: Kuś – Ochlast (64 Pantoł), R. Bursa, Fromont, J. Świątek – Heretyk, Świst (55 Tesz­nar), Włodek (75 Kozłowski), Pytel – Banacho­wicz, Połomski (90 Myśliwiec).

Sędziował: Robert Marciniak. Widzów: 50.

Wszystkie gole zdobyli zawodnicy, którzy dołączyli do drużyn w przerwie między rozgrywkami. Dla Prądniczanki trafił wracający po kontuzji
R. Pud­łowski (po prostopadłym podaniu, a później po centro­strzale), a dla gości Pytel (z wolnego) i Połomski (wolejem po kontrze). (ART)

Słomniczanka Słomniki – Clepardia Kraków 0:0

Słomniczanka: Jabłoński – Tochowicz, Styczeń, Strona, Szewczyk – P. Ciałowicz, R. Bucki, Krawiec (87 S. Jagła), P. Kubuśka (85 M. Kubuśka), Zaranek (60 Zadencki) – Waśniowski.

Clepardia: Cieślik – Machnik, Turek, Gągol [75], Kratky – Mączyński (68 Mo­szu­mański), D. Iglar (70 Błasiak), Sieniawski (80 Kwaśny), Wojniak, Mierzwa – Zdżyłowski (58 Dzikowski).

Sędziował: Maksymilian Imioło. Widzów: 30.

Remis bardziej ucieszył broniących się przed spadkiem gospodarzy. Goście uważają, że należały im się dwa rzuty karne (po „rękach” rywali). Do tego arbiter nie uznał Clepardii trafienia Dzikow­skiego, dopatrując się w tej akcji jego zagrania ręką. Najlepsza okazja słomniczan to obroniony strzał P. Ku­buśki w I połowie. (ART)

IKS Olkusz – Antrans Leśnik Gorenice 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Ziarno 5, 1:1 Zysk 35, 1:2 Baran 55, 1:3 Szewczyk 90, 2:3 Szwed 90+2.

Olkusz: Dynerowicz – Nowak, Banyś, Gajowiec, Szwed – Zysk, Boś, Mrożek, Szczypciak – Jedynak, Jarosz (65 Czapnik).

Antrans Leśnik: Wesołowski – Byczek, Szymczyk, Kondek, P. Szczepanik – T. Szczepanik, Ziarno, Cudejko (85 Niewczas), Kozak (54 Baran), Szewczyk (80 Ścigaj) – Kurkowski.

Sędziował: Piotr Kaczmarek. Widzów: 60.

W derbach podokręgu Olkusz goście w 5 min objęli prowadzenie po golu z wolnego, z ponad 30 m, wracającego do gry po kontuzji Ziarny. Wyrównał Zysk, strzelając zza „16” po wybiciu piłki przez rywali. W 55 min dla Leśnika trafił Baran, tuż po wejściu na boisko (w sytuacji sam na sam po błędzie obrońcy). Następnie miejscowi zmarnowali dwie dogodne szanse na wyrównanie (Boś i Mrożek), a w końcówce wątpliwości rozwiał gol Szewczyka. (ART)

Zieleńczanka Zielonki – Grębałowianka Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kowalski 38, 1:1 Rozwadowski 47 karny.

Zieleńczanka: Szcześniewski – A. Baran (85 Małek), Bulak, K. Baran, Granda – Kwiecień, Kosiński, Żywczak, Rożek (46 Katarzyński), Rozwadowski (80 K. Krzysztonek) – Pogan (88 Kozioł).

Grębałowianka: Marosek – Lis, Jańczyk, Makowski, Klęk (81 D. Gregorczyk) – Socha (77 Wilk), Kowalski, Krawczyk, Pietruszewski (81 Śliwa), Szczepański (66 Lampart) – Pikuła.

Sędziował: Radosław Wilk. Widzów: 30.

Sprawiedliwy remis. Goście objęli prowadzenie po ładnej akcji środkiem pola, w której podanie Pikuły Kowalski spożytkował w sytuacji sam na sam. Tuż po przerwie wyrównał Rozwadowski, wykorzystując rzut karny (faulowany był Żywczak). W II połowie miejscowi zmarnowali kilka okazji, a w doliczonym czasie gry Jańczyk główkował w bramkarza Zieleńczanki. (ART)

Trzy Korony Żarnowiec – Bronowianka Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kowalczyk 26, 0:2 Socha 68, 1:2 Czekaj 85 karny.

Trzy Korony: Ł. Paczyński (48 Krupa) – B. Kiesiewicz, K. Hajduga, A. Jaros, Karp (88 K. Capiga) – Lewandowski (79 J. Hajduga), M. Hajduga, Czekaj, Owczarski – Karoń, G. Jaros (70 Dziekan).

Bronowianka: Janiszewski – Maroszek (75 Czerw), Kubik, Małodobry, Kowalczyk – Da­ch­wski (57 Socha), Pietuchow, Kowalówka, Biegun, Gzyl (70 Łukawski) – Kiełbus.

Sędziował: Kamil Januszek. Widzów: 60.

Zasłużone zwycięstwo Brono­wianki. Goście trafili w zamieszaniu podbramkowym (Kowalczyk) oraz po ładnej akcji Da­chowskiego i Kiełbusa (Socha) i od 68 min prowadzili dwoma bramkami. Miejscowi odpowiedzieli w końcówce golem po rzucie karnym (Czekaj), podyktowanym za zagranie ręką rywala. a (ART)

1. Michałowianka 14 40 45–7

2. Węgrzce 14 35 47–10

3. Bronowianka 14 27 22–25

4. Prądniczanka 14 25 26–21

5. Grębałowianka 14 24 30–23

6. Zieleńczanka 14 21 29–25

7. Clepardia 14 19 23–18

8. Antrans Leśnik 14 19 25–28