Lider z Krakowa był za mocny dla Libiąża

PAN
PIŁKA RĘCZNA. Kolejną serię spotkań rozegrały zespoły w Małopolskiej Lidze Seniorów. W Krakowie Wanda podejmowała PMOS Libiąż. Wanda Kraków - PMOS Libiąż 34:16 (19:9)

Libiąż: Paweł Rokita 4, Grzegorz Mikunda 4, Michał Gacek 4, Paweł Zajączkowski 4, Marcin Majewski, Łukasz Trybuś, Krzysztof Sroka, Krzysztof Studziński, Grzegorz Kowalski, Mateusz Oramus, Sebastian Kulawik, Dawid Dęsoł, Daniel Guzgan.

Sędziowali Andrzej Chrzan i Michał Janas (Tarnów). Widzów 100.

W 4 minucie był remis 1:1 i był to najkorzystniejszy rezultat, jaki udało się osiągnąć drużynie z Libiąża w tych zawodach. Nie mogło być jednak inaczej, bo Wanda dysponuje bardzo mocnym składem, z byłymi graczami ekstraklasy w składzie. W 6 minucie ekipa z Nowej Huty wyszła na prowadzenie 3:2 i powiększała je skutecznie w dalszej fazie meczu.

Niezwykle dramatyczne spotkanie odbyło się w podkrakowskich Zielonkach, gdzie podejmuje swoich rywali Krakowiak Mistrzejowice. Gospodarze długo prowadzili w tych zawodach, ale ostatnie ekipa Old Boys Bochnia wygrała 32:31. To trzecia minimalna porażka zespołu z Nowej Huty. Nadal bez zwycięstwa na koncie pozostaje Sokół Tuchów, który uległ Piastowi Skawina 26:33 (14:18). Mimo pauzy w minionej kolejce pozycję wicelidera utrzymała ekipa Pałacu Młodzieży Control Process Tarnów. Kolejna seria spotkań rozegrana zostanie za dwa tygodnie.

1. Wanda 7 13 108-156

2. Control Process 5 8 157-135

3. Bochnia 6 8 192-176

4. Piast 7 7 194-177

5. Libiąż 6 4 159-191

6. Krakowiak 7 4 195-203

7. Sokół 6 0 144-211