Lider z Maszkienic traci przewagę

red
Patryk Tomczyk z Sokoła (z lewej) w walce z Jerzym Sachą
Patryk Tomczyk z Sokoła (z lewej) w walce z Jerzym Sachą FOT. JAROSŁAW BODUCH
Klasa A Tarnów. W emocjonującym meczu grupy II lider rozgrywek Sokół Maszkienice zremisował na własnym boisku z Kłosem Łysa Góra 2:2.

Sokół Maszkienice – Kłos Łysa Góra 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Marmol 9, 1:1 Curyło 67 karny, 2:1 Zawada 72, 2:2 Widło 80.

Sokół: Palej – Zawada, C. Chmielarz, Maciaś (46 K. Nowak [90]), Węgrzyn – Curyło, Płachno, R. Chmielarz (79 Zydroń), Kądziołka – Szabat, Tomczyk.

Kłos: Rzepa [66]) – M. Sacha, Matura, P. Nowak (88 Koczwara), J. Sacha– Płaneta, Widło, Marmol, K. Sacha – Śliwa, Ogar.

Sędziował: J. Kądzielawa (Bochnia). Widzów: 130.

Już w 9 min, po prostopadłym podaniu Widły, zamykający akcję wślizgiem Marmol z 8 metrów pokonał Paleja. Sokół mógł odrobić straty w pierwszej połowie, lecz Tomczyk przegrał pojedynek z Rzepą.

Po zmianie stron bramkarz Kłosa w dobrym stylu obronił uderzenie Curyły, a po strzale z przewrotki Tomczyka piłka trafiła w poprzeczkę. W międzyczasie okazję na podwyższenie wyniku miał Ogar, który nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam.

W 66 minucie do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Curyło, który wcześniej faulowany był przez Rzepę. Gospodarze poszli za ciosem i w 72 min, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pła­chny, celną „główką” popisał się Zawada.

W ostatnim kwadransie gry goście rzucili się do ataku, a dwukrotnie bliski szczęścia był Śliwa. Wreszcie w 80 min do wyrównania doprowadził Widło, precyzyjnie egzekwując rzut wolny.

W pozostałych meczach: Tymon Tymowa – Arkadia Olszyny 3:1 (2:1), Pachota 25, 35, Orzeł 70 – Krakowski 15; Iskra Łęki – Olimpia Bucze 1:3 (0:1), Wójcik 55 – Hanzlik 15 z karnego, 70, Pleszyński 80; Victoria Bielcza – Iva Iwkowa 1:0 (0:0), Gurgul 72; Olimpia Kąty – Spółdzielca Grabno 7:1 (2:1), D. Cebula 10 z karnego, 49, 60, Bieniek 25, Nowak 55, Damian 60, M. Cebula 70 – Chamioło 42; LKS Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska 1:0 (0:0), Goryczko 75; Victoria Porąbka Uszewska – Piast Czchów 1:5 (0:1), Pałucki 88 – Wnęk 42 z karnego, 87, Tobiasz 64, 85, P. Nakielny 8.

Grupa I

Ceramika Muchówka – GKS Drwinia II 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jacek Kupiec 20 samob., 0:2 Sieczka 86, 0:3 Kołodziej 89.

Ceramika: Mochel – Zdebski, Jacek Kupiec (51 Łukasik), Stabrawa, K. Kupiec – M. Krawczyk, Jakub Kupiec (78 Trzmiel), Mazurek (46 Stary), Kukla – Gołdas, Janiczek (50 R. Krawczyk).

Drwinia II: Dziura – G. Mikler, D. Mikler, Śliwa, Biernat – Sieczka, Kułaga, Kołodziej, Kaźmirek (46 Gach, 80 Klasa) – Porębski (62 Józefowicz), Bochenek.

Sędziował: Andrzej Klich (Tarnów). Widzów: 80.

Od początku inicjatywa była po stronie gospodarzy, jednak w 20 min to rywale objęli prowadzenie. Po zagraniu Jacka Kupca w kierunku własnej bramki, w piłkę nie trafił Mochel i ta znalazła się w siatce. Jeszcze przed przerwą Ceramika była bliska odrobienia strat, lecz Dziura poradził sobie ze strzałami Jakuba Kupca i Janiczka.

Po zmianie stron gospodarze nadal byli w ofensywie, jednak ich przewaga nie przekładała się na sytuacje bramkowe. Co więcej, w końcówce goście jeszcze podwyższyli prowadzenie. Najpierw w 86 min z bliska trafił Sieczka, a chwilę później po solowym rajdzie od połowy boiska zwycięstwo przypieczętował Kołodziej.

JAROSŁAW BODUCH

W pozostałych meczach: Błyskawica Proszówki – Czarni Kobyle 1:2 (0:2), Słaby 55 – Kamyczek 20, Kalinowski 30; Orzeł Cikowice – Victoria Słomka 3:2 (1:1), Kmiecik 15, Najder 60, Lenczowski 82 – Hupało 40, Makówka 62; Ceramika Muchówka – GKS II Drwinia 0:3 (0:1), samobójcza 38, Sieczka 84, Kołodziej 89;

Żubr Gawłówek – LKS Trzciana 2000 2:1 (1:0), Dudek 15, Kurek 88 – Krakowski 70; Górnik Siedlec – Novi/Rzezawianka Rzezawa 3:2 (2:0), Raś trzy – Babral, Góral; Borkowian­ka Borek – Raba Książnice 4:0 (0:0), Patyk 50, 62, 78, 85; Beskid Żegocina – Szreniawa Nowy Wiśnicz – mecz odbędzie się 11 listopada.

Mędrzechów – Wietrzychowice 1:4 (1:0)

Bramki: 1:0 R. Woliński 27, 1:1 M. Wrona 58, 1:2 Wróbel 72, 1:3 Z. Ziętara 75 samob., 1:4 Kowal 88.

Mędrzechów: Socha – Czupryna, D. Jasak, Z. Ziętara, W. Ziętara (80 Orszulak) – Bańdo, Witaszek, R. Woliński, Bożek – Kaczor (80 M. Sieradzki), A. Sieradzki.

Wietrzychowice: Cholewa – Krzemiński, Janik, Burzawa (76 Nowak), Ł. Bratko – Ł. Wrona, Pawlik, M. Wrona (80 Kowal), Wróbel (75 Lechowicz) – Wojciechowski, D. Bratko.

Sędziował: Janusz Kijowski (Żabno). Widzów: 70.

W 27 min R. Woliński po indywidualnej akcji uderzył z 20 metrów precyzyjnie, tuż przy słupku. Miejscowym wystarczyło sił tylko na pierwszą połowę, gdyż po przerwie gra toczyła się już pod dyktando Wietrzychowic. W 58 min W. Ziętara zagrał zbyt lekko do własnego bramkarza, co wykorzystał M. Wrona, doprowadzając do remisu.

W 72 min, po rzucie rożnym, gości na prowadzenie wyprowadził „główką” Wróbel, a chwilę później w zamieszaniu podbramkowym Z. Ziętara interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 88 min, po kolejnym rzucie rożnym, obrońcy Mędrzechowa wybili piłkę wprost pod nogi Kowala, który z 10 metrów ustalił wynik.

W pozostałych meczach: Radłovia Radłów – Dunajec Konary 1:0 (1:0), samobójcza 20; Powiśle Bolesław – Strażak Karsy 4:0 (4:0), Płaneta 17, 38, Dariusz Chwałek 28, Czajkowski 42; Łęgovia Łęg Tarnowski – LUKS Wola Radłowska 5:3 (3:3), Starzyk 10, 20, 40, 55, Mikos 80 – Nalepka 17, Smoleń 28, Bysiek 41; LZS Luszowice – LUKS Zalipie 1:3 (1:3), Irla 28 (dla Luszowic); Unia Gorzyce – Polan II Żabno 0:3 (0:1) ) – gospodarze zeszli z boiska w 65 minucie przy stanie 0:3 dla Polanu II; Victoria Szarwark – LKS II Nowa Jastrząbka 0:2 (0:1) Wiatr 37, Karaś 70.

Bramki: 0:1 Kwiek 15, 0:2 Kozłowski 35.

Szynwałd: Nowicki – Starostka, Witek, Kantor, Zegar – Bachula (60 Kułaga), Gębica, Gut, Hebda – Stańczyk (25 Sikora) , Gliński (46 Mądel).

Gromnik: R. Truchan – Pichner, Masłoń, Wiśniowski, Ruchwa – M. Truchan, Chmura (70 Damian), Słota (85 Gąsior), Kielar (80 Baran) – Kozłowski, Kwiek (73 Gniadek).

Sędziował: Mateusz Brzuchacz (Tarnów). Widzów: 40.

W 15 minucie M. Kwiek przejął piłkę podawaną przez bramkarza gospodarzy do obrońców i skierował ją do pustej bramki.

Dwadzieścia minut później Kozłowski zdecydował się na strzał zza pola karnego w bliższy róg i zapewnił swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć piłkarze Gromnika mieli kilka sytuacji, których jednak nie potrafili wykorzystać.

W drugiej połowie gospodarze od początku ruszyli do odrabiania strat. W 53 minucie dośrodkowanie z lewej strony przecinał Hebda, lecz minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 65 minucie Szynwałd wykonywał rzut karny, jednak udaną interwencją popisał się R. Truchan. Ostatnie minuty upłynęły pod dyktando gości, którym pomimo kilku dogodnych sytuacji nie udało sie podwyższyć wyniku.

Radlna – Pogoria Pogórska Wola 4:2 (4:1)

Bramki: 0:1 M. Hebda 1, 1:1 Batko 10, 2:1 Gruszka 15 karny, 3:1 Popiela 39, 4:1 Jania 45, 4:2 M. Hebda 85 karny.

Radlna: Podraza – Wawrzon (77 M. Jania), Popiela, Ziaja, Zając – Łabędź, Tyrka, Łaskawski (72 Bajorek), D. Jania (85 Szablowski) – Gruszka (78 Ćwik), Batko.

Pogoria: Gucwa – W. Olszówka, G. Olszówka, Marta, K. Hebda – Słowik, Kulas (46 Sitko), Kapustka (62 Kara), Ziaja (46 Świerczek) – Pytel (62 Smoter), M. Hebda.

Widzów: 70.

Już w 1 min, po błędzie defensywy Radlnej, prowadzenie dla gości zdobył w sytuacji sam na sam M. Hebda. W 10 min, po centrze z rzutu wolnego Gruszki, do wyrównania strzałem głową doprowadził Batko. Miejscowi poszli za ciosem i po kwadransie gry z rzutu karnego na prowadzenie wyprowadził ich Gruszka.

Tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym najpierw kolejnego gola zdobył Popiela, a chwilę później po zagraniu Gruszki wynik w sytuacji sam na sam pod­wyższył D. Jania. W drugiej połowie nie było już tak wiele emocji. W 65 min „jedenastki” nie wykorzystał Gruszka, z kolei tuż przed końcem meczu z rzutu karnego rozmiary porażki zmniejszył M. Hebda.

W pozostałych meczach: Biała Lubaszowa – Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe 1:0 (0:0),Gierałt 90; Wierzchosławice-Ostrów – ŁKS Ładna 2:3 (0:1), Nosal 49, Korman 73 – Król 34, 86, Bryg 46; KS US Śmigno – Olszynka Ołpiny 2:2 (1:0), Kołton 16, 62 z karnego – Albrechtowicz 55, 60 z karnego; Iskra Tarnów – LKS Zgłobice 2:3 (1:1), Jarmuła 10, Pączek 88 – Kawula 43, 90+1 Grzywa 83; Metal Tarnów – Tuchovia II Tuchów 1:0 (1:0).

1. Zgłobice 12 29 37–21

2. Biała 12 24 20–18

3. Radlna 12 22 27–20

4. Pogoria 11 20 26–14

5. Szynwałd 12 20 16–17

6. Ładna 12 17 32–26

7. Gromnik 12 16 27–27

8. Wierzchosławice-Ostr. 12 15 18–20