MZ
KOSZYKÓWKA. W kolejnym swoim występie w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Chłopców, drużyna UKS Piątka Nowy Targ wysoko uległa w na wyjeździe liderowi.

Regis Wieliczka - Piątka Nowy Targ 124-46 (16-18, 42-5, 37-11, 29-12)

Piątka: Kowalczuk 14, Trzciński 13, Pierwoła 10, Derebas 4, Żmuda 2, Żegleń 2, Leja 1, Suder, Bryniarski, Szymański.

Przegranej spodziewać się należało, bowiem drużyna z Wieliczki jest zdecydowanie najlepszym zespołem w lidze. Mimo to młodzi nowotarżanie nie przestraszyli się rywali i od pierwszych minut zagrali bardzo odważnie. To przyniosło efekt w postaci wygranej pierwszej kwarty. W kolejnych minutach gospodarze już jednak opanowali wydarzenia na parkiecie, stopniowo powiększając przewagę. Nie do zatrzymania dla nowotarskiej defensywy był Adam Kulasiak. Zaczął pojedynek dopiero od drugiej kwarty, a rzucił aż 52 punkty.

- Bardzo jestem zadowolony z gry chłopaków. Zagrali bez respektu dla wyżej notowanego przeciwnika i nie schowali się za podwójną gardą tylko próbowali się mu przeciwstawić. Rzucić takiej drużynie 46 punktów to naprawdę spore osiągnięcie. W pierwszej kwarcie graliśmy świetnie przed wszystkim w obronie - powiedział po spotkaniu trener Piątki, Wojciech Polak.

W innych meczach:

Wisła II Kraków - Korona Kraków 100-61; Wisła I - STS Wikar Nowy Sącz 141-18; MKK MDK Kielce - Glimar Gorlice 81-43.

1. Regis 8 16 901-391

2. Wisła I 7 13 618-248

3. Wisła II 7 12 584-470

4. MKK Kielce 7 10 469-483

5. Korona 7 10 442-582

6. Tarnów 7 9 456-373

7. Piątka 7 9 381-621

8. Glimar 7 8 338-593