Liderzy Małopolski z branży budowlanej oraz inwestycji

Liderzy Małopolski z branży budowlanej oraz inwestycji

Zdjęcie autora materiału
Janusz Michalczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Liderzy Małopolski z branży budowlanej oraz inwestycji
1/5
przejdź do galerii

©Fot. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

W minionym tygodniu. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski po raz kolejny wyróżniło przedsięwzięcia i inwestycje, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju naszego regionu. Znalazły się wśród nich między innymi firmy z branży nieruchomości (logistyka) oraz budownictwa.
Nagrodzone przedsięwzięcia potwierdzają bardzo dobrą koniunkturę inwestycyjną. Jest wśród nich m.in. Szybka Kolej Aglomeracyjna, która już w pierwszym roku działalności odnotowała przewóz ponad miliona pasażerów na trasie Kraków - Wieliczka (obecnie ma ona 4 linie).

Tytułem uhonorowany został I etap budowy Parku Logistycznego 7R Logistic Kraków - Kokotów - Brzegi, który docelowo tworzyć będzie aż osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw.

Laureatem jest Wschodnia Obwodnica Krakowa, której elementami są dwa dwa potężne mosty, będące najdłuższą przeprawą przez Wisłę w Małopolsce. Mają one długość 706 i 695,5 metrów.

Nagrodzone zostały ponadto: stadion miejski w Tarnowie, pasywna sala gimnastyczna w Gnojniku oraz rodzinna firma Dragon, wyróżniająca się 45-letnią historią i specjalizująca w produkcji chemii budowlanej. gospodarczej i motoryzacyjnej. - Budowa nowego zakładu w Skawinie pozwoli nam na poszerzenie oferty, która już dziś obejmuje ponad 400 pozycji, a tym samym większą promocję polskich produktów - podkreślał prezes Michał Czekaj.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program, odc. 20

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo