Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy na spotkaniu

Ryt
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu odbyło się 5 lutego spotkanie liderów Klubów Pomocy Koleżeńskiej "Praca" z terenu powiatu oświęcimskiego. Uczestnicy zastanawiali się nad funkcjonowaniem oraz rolą klubów, które powstały w minionym roku, by wspierać bezrobotnych. W spotkaniu prócz liderów uczestniczyli m. in. starosta oświęcimski Józef Kała, Artur Densoł oraz Janusz Podlipski, którzy prowadzili warsztaty dla przyszłych liderów, przedstawiciele Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego z Katowic a także zastępca kierownika powiatowego pośredniaka Ryszard Rogucki, z którego inicjatywy powstały kluby.

   Podczas czwartkowego spotkania skupiono się przede wszystkim nad podsumowaniem działalności czterech klubów pracy, które rozpoczęły funkcjonowanie na terenie powiatu oświęcimskiego przed kilkoma miesiącami. Niektórzy z liderów nie kryli rozczarowania, podkreślając, że więcej spodziewali się po ich działalności i szerszej współpracy z instytucjami z zewnątrz.
   - Przez blisko rok prowadziliśmy warsztaty dla bezrobotnych w celu przygotowania liderów do pracy w klubach pracy. Wielokrotnie pracownicy naszego urzędu uczestniczyli w spotkaniach klubowych, tym samym świadcząc pomoc, tym bezrobotnym, którzy jej oczekiwali. Pragnę podkreślić, że funkcjonowanie klubów pracy jest dla nas ważne, aczkolwiek ich prowadzenie nie jest zadaniem urzędu. Idea jaka przyświecała powstaniu klubów polega na wzajemnym wspieraniu się bezrobotnych w poszukiwaniu pracy i udzielaniu różnorodnej pomocy osobom pozostającym bez pracy i tym, którzy są zagrożeni zwolnieniami. Osobiście cieszę się, że kluby w naszym powiecie mogły zafunkcjonować, tym bardziej, że taką potrzebę widzieliśmy od dawna. Oczywiście nadal będziemy wspierać ich działalność i świadczyć potrzebną pomoc w zakresie możliwym do realizacji - zauważył zastępca kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu Ryszard Rogucki.
   Kluby Pomocy Koleżeńskiej "Praca" istnieją w naszym powiecie przy: parafii św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu, klubie osiedlowym Zasole również w Oświęcimiu, parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach oraz w Grojcu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. O konieczności działalności klubów świadczy przede wszystkim inicjatywa bezrobotnych, dzięki której być może już niebawem pojawią się nowe w Polance Wielkiej i Włosienicy.
   Kluby pracy funkcjonują od zeszłego roku, a bezrobotni spotykają się w ich ramach średnio raz w tygodniu. Wspólne poszukiwanie pracy, osób które jej najbardziej potrzebują może owocować nowymi pomysłami oraz skuteczną pomocą.
   Uczestnicy ustalili termin kolejnego spotkania w celu skonkretyzowania zasad współpracy z Instytutem WiPL.
(Ryt)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski