Polskie Radio 24/SM
Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma Andrzej Szkocki/Polska Press
Katarzyna Niewiadoma zajęła 9. miejsce wśród kobiet na trasie monumentu Liege-Bastogne-Liege. W rywalizacji mężczyzn Polacy ukończyli wyścig na odległych pozycjach.

Belg Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) wygrał kolarski monument Liege-Bastogne-Liege. Podium uzupełnili jego rodacy Quinten Hermans (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) i Wout van Aart (Jumbo-Visma).

Kolarze przejechali 257 km. Evenepoel zaatakował na około 20 km przed metą z czołowej grupy i finiszował samotnie z przewagą 48 sekund nad następnymi zawodnikami.

Najlepszy z reprezentantów Polski Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) był 78. (strata 10 min. 55 sek.) Michał Kwiatkowski, który dwa tygodnie temu wygrał inny ardeński klasyk Amstel Gold Race, w niedzielę długo jechał w czołówce, ale ostatecznie zajął 100. miejsce ze stratą 13 minut i 45 sekund.

Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic) nie ukończył wyścigu.

W jednej z kraks ucierpiał mistrz świata Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl Team), który został odwieziony do szpitala.

W 142-kilometrowym wyścigu kobiet Katarzyna Niewidoma (Canyon//SRAM Racing) zajęła 9. miejsce. Zwyciężyła po samotnym finiszu Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar Team). Druga była Australijka Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), a trzecia inna z reprezentantek Holandii Demi Vollering (SD Vorx).

Druga z Polek - Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) - była 73.