Jakub Niechciał
Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. LLUIS GENE/AFP/East News
W czwartkowym hicie 1/16 finału Ligi Europy grająca na własnym stadionie Barcelona przegrywała do przerwy 0:1 z Napoli. Marca-Andre ter Stegena pokonał w 29. minucie Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski po raz kolejny potwierdził, jak ważnym jest obecnie piłkarzem w zespole Luciano Spallettiego. Zieliński w 29. minucie ruszył z kontrą, wymienił piłkę z Eljifem Elmasem, który następnie zabawił się z rywalami na prawej stronie boiska i wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Polaka. Ten natychmiast oddał strzał na bramkę Marca-Andre Ter Stegena.

Niemiec zdołał go obronić, ale odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Zieliński i za drugim razem już się nie pomylił - posyłając futbolówkę pod poprzeczkę.

Prowadzenie Napoli utrzymało się do przerwy. W 59. minucie wyrównał Ferran Torres, skutecznie egzekwując rzut karny. Wynik nie uległ już zmianie.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 24 lutego na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu.