red
Kontuzja Leo Messiego w meczu Barcelona - Sevilla
Kontuzja Leo Messiego w meczu Barcelona - Sevilla AFP/East News
Liga hiszpańska. Krótki, ale bardzo intensywny występ przeciwko Sevilli zaliczył Leo Messi. Piłkarz FC Barcelony zdążył strzelić gola i zaliczyć asystę, zanim w 26 minucie opuścił boisko. Istnieje podejrzenie, że zwichnął prawy łokieć.

Od razu po zmianie Messi udał się wraz z członkiem sztabu medycznego do szpitala. Szczegółowe badania mają wykazać co tak naprawdę się stało i jak powazny jest ewentualny uraz. W każdym razie jego wyraz twarzy zasugerował kibicom, że to coś poważniejszego.

Według dziennika "Marca" Messi prawdopodobnie doznał nie złamania, lecz zwichnięcia. "CatRadio" informuje natomiast o uszkodzonym więzadle. To oznaczałoby przerwę nawet do kilku tygodni, podczas których drużynę czekają m.in. mecze z Interem Mediolan (24 października) czy Realem Madryt (28).

Aktualizacja (godzina 23:05): Według niepotwierdzonych informacji Messi wypadnie aż na cztery tygodnie.
Aktualizacja (godzina 23:19): Barcelona w oficjalnym komunikacie podała, że Messi nie zagra przez trzy najbliższe tygodnie.

FC Barcelona - Sevilla 4:2 (2:0)

Bramki: Coutinho 2', Messi 12', Suarez 63' (k.), Rakitić 88' - Sarabia 79', Muriel 91'
Żółte kartki: Vaclik

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets, Arthur, Coutinho - Messi (26' Dembele), Suarez (81' El Haddadi).

Sevilla: Vaclik - Carriço, Kjaer (54' Mercado), Gómez - Navas, Sarabia, Banega, Vazquez (69' Mesa), Arana - Ben Yedder, Andre Silva (78' Muriel).

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga hiszpańska. Kontuzja Leo Messiego w meczu Barcelona - Sevilla. Występ w El Clasico wykluczony! - Gol24