Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Juanjo Martin
W czwartkowych meczach 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy hiszpańskiej Real Madryt pokonał Cadiz 2:1, Valencia wygrała 3:0 z Betisem Sewilla, a Rayo Vallecano bezbramkowo zremisowało z Celtą Vigo. Liderem jest Barcelona, która ma 37 pkt - o dwa więcej od "Królewskich".

W 11. minucie lewy obrońca Cadizu Alfonso Espino uderzył z 30 metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 40. minucie Toni Kroos wykonał rzut rożny. Zawodnicy Cadizu wybili piłkę poza pole karne, lecz po chwili wróciła ona do niemieckiego pomocnika, który wrzucił piłkę wprost na głowę Edera Militao. Brazylijski obrońca dał Realowi prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy Fali spróbował szczęścia z dystansu, lecz piłka przeszła ponad bramką.

W 53. minucie Cadiz przeprowadził koronkową akcję, którą wykończył Ruben Sobrino, ale Thibaut Courtois obronił jego strzał z kilku metrów.

W 70. minucie Kroos strzelił z pierwszej piłki zza pola karnego i precyzyjnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki przy lewym słupku. Następnie Vinucius Junior miał doskonałą okazję, ale Jeremias Ledesma obronił jego strzał.

W 82. minucie Courtois odbił strzał Alvaro Negredo w środek bramki. Bramkarz Realu był jednak bez szans przy dobitce Lucasa Pereza, który strzelił gola kontaktowego. Ostatecznie Real zwyciężył 2:1 z rywalem znajdującym się w strefie spadkowej.

Andre Almeida, Hugo Guillamon i Justin Kluivert zdobyli bramki dla Valencii w starciu z Betisem, który od 61. minuty grał w osłabieniu, gdy Edgar Gonzalez dostał drugą żółtą kartkę.

To były ostatnie mecze hiszpańskiej ekstraklasy przed mistrzostwami świata w Katarze.(PAP)