Liga Mistrzów. Lewandowski ponownie pokazał klasę

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu 6. kolejki LM w Zagrzebiu z Dinamem. Ma na koncie 30 bramek w tych rozgrywkach.

Polak w 62 minucie wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Muellera i celnie główkował. 3 minut później wykorzystał podanie Sebastiana Rode i podcinką pokonał Eduardo. W pierwszej połowie miał dwie okazje, ale najpierw nieczysto trafił w piłkę, a potem zbyt lekko główkował. W końcówce meczu Mueller z karnego strzelił w słupek.

Tylko trzy z 16 grających wczoraj w 6. kolejce LM drużyn już wcześniej zapewniły sobie awans: Barcelona, Bayern Monachium i Zenit Sankt Petersburg. Dlatego ich trenerzy mogli sobie pozwolić na personalne eksperymenty. Luis Enrique posadził na ławce rezerwowych „Barcy” Sergio Busquetsa i Luisa Suareza (Neymar miał lekki uraz), a Josep Guardiola dał odpocząć w Bayernie Manuelowi Neuerowi (kontuzje leczą m.in. David Alaba, Thiago Alcantara i Mario Goetze).

Z Polaków oprócz „Lewego” zagrał tylkoWojciech Szczęsny (Roma), a rezerwowymi byli Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) i Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów). Awans wczoraj uzyskał kwintet: Roma, Arsenal, Chelsea, Dynamo i Gent.

Wtorkowe cztery gole Cristiano Ronaldo w meczu z Malmoe FF (8:0) przyćmiły na chwilę rozważania o ewentualnym transferze Lewandowskiego do „Królewskich”. Tym bardziej, że prezes rady nadzorczej Bayernu Karl-Heinz Rummenigge wyznał: - Mogę sobie wyobrazić, że Real jest zainteresowany Robertem, ale__to nie ma znaczenia. On ciągle ma 3,5-letni kontrakt.

Wyniki

Grupa E: Bayer Leverkusen - FC Barcelona 1:1 (1:1), AS Roma - BATE Borysów 0:0.

Grupa F: Olympiakos Pireus - Arsenal 0:3 (0:1), Dinamo Zagrzeb - Bayern Monachium 0:2 (0:0).

Grupa G: Dynamo Kijów - Maccabi Tel Awiw 1:0 (1:0), Chelsea Londyn - FC Porto 2:0 (1:0).

Grupa H: Valencia CF - Olympique Lyon 0:2 (0:1), Gent - Zenit Sankt Petersburg 2:1 (1:0).