Liga niemiecka. Krzysztof Piątek trafił dla Herthy. Piąty gol w sezonie

KK
Krzysztof Piątek strzelił piątego gola w sezonie
Krzysztof Piątek strzelił piątego gola w sezonie East News
Liga niemiecka. Krzysztof Piątek zdobył bramkę dla Herthy w wyjazdowym meczu z Eintrachtem Frankfurt. Berlińczykom nie pomogła zmiana trenera. W debiucie Pala Dardaia ulegli przeciwnikowi 1:3.

Piłkarze Herthy po raz pierwszy zagrali pod wodzą nowego szkoleniowca Pala Dardaia. Węgier wystawił Krzysztofa Piątka w podstawowym składzie, a ten odpłacił się trafieniem. W 66. minucie Polak otrzymał podanie od Matheusa Cunhi, opanował futbolówkę i strzałem z czternastu metrów tuż przy słupku pokonał Kevina Trappa.

Zdobyta bramka uśpiła czujność berlińczyków. Nie minęło 60 sekund, a Andre Silva doprowadził do wyrównania. W końcówce Eintracht przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Hinteregger. Tuż przed końcowym gwizdkiem berlińczyków pogrążył Andre Silvy, który trafił z rzutu karnego.

Hertha przegrała trzecie spotkanie z rzędu i jest coraz bliżej strefy barażowej. Nad trzecim od końca FC Koeln ma zaledwie dwa punkty przewagi.

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 3:1 (0:0)

Bramki: Andre Silva 67, Martin Hinteregger 85, Andre Silva 90 (karny) - Krzysztof Piątek 66