W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka pewnie pokonał 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza.

W meczu ze zdecydowanym outsiderem tabeli (MKS zdobył tylko 4 pkt) muszynianki były faworytkami. Z tej roli wywiązały się wzorowo, wygrywając w trzech setach i właściwie bez problemów. Gospodynie poradziły sobie mimo problemów kadrowych - ostatnio kontuzjowana Monika Bociek weszła na parkiet w końcówkach II i III seta, a Marija Karakaszewa jeszcze nie zagrała. Zastępujące je Patrycja Flakus i Roksana Brzóska były wyróżniającymi się postaciami meczu. Zdobyły po 13 pkt (najwięcej w drużynie), a Brzóska została wybrana MVP spotkania.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się bardzo szybko. Ostatni remis to 3:3, później muszynianki uzyskały znaczną przewagę (11:4 po drugim w krótkim odstępie czasu asie Flakus). Gdy od 15:10 doprowadziły do 20:10, stało się jasne, że zwyciężą.

W drugiej partii ze stanu 4:1 "zrobiło się" 4:6, lecz dąbrowianki krótko cieszyły się z prowadzenia. Od stanu 9:9 miejscowe zdobyły 6 kolejnych punktów (m.in. atak i dwa asy Brzóski), a tej straty przyjezdne już nie odrobiły.

W trzecim secie "Mineralnym" też wyszła seria, która okazała się kluczowa - od 5:5 do 11:5. To pozwoliło kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Przewaga momentami sięgała 9 pkt (18:9), a skończyło się wygraną do 19.

Polski Cukier Muszynianka - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:13, 25:19, 25:19)