Artur Bogacki
W meczu 21. kolejki ekstraklasy siatkarek Trefl Proxima Kraków przegrał na swoim parkiecie 1:3 z niżej notowaną Legionovią.

Wygrana za pełną pulę nad rywalem, który zajmował pierwsze miejsce barażowe, dałaby krakowiankom (wcześniej trzy kolejne zwycięstwa) znacznie większy spokój.

Początek meczu był wyrównany, z lekką przewagą punktową gości. Gdy miejscowa ekipa złapała już właściwy rytm szybko odskoczyła - z 10:9 na 22:11 (rywalki w tym czasie popełniły trzy błędy rozegrania) - i już nie dała się dogonić.

Przyjezdne tym się nie zraziły. W drugim secie to im wyszła seria - 4 pkt od stanu 7:7 (m.in. dwa skuteczne ataki Małgorzaty Jasek) - po której miały przewagę. Krakowianki się zbliżyły, po ataku Rebeccy Pavan było tylko 16:17. Trener gości Piotr Olenderek poprosił o czas, a przerwa dobrze podziałała na jego podopieczne. Po powrocie na parkiet zdobyły pięć punktów z rzędu, rozstrzygając losy tej partii.

W kolejnej już na początku znokautowały rywalki. Było 0:6 (m.in. trzy bloki), a po chwili 1:10. Trener Alessandro Chiappini wykorzystał wtedy już drugą przerwę na żądanie.

Gra się wyrównała, lecz wkrótce dystans wynosił 10 "oczek" (5:15). Gospodynie jednak wywierały presję. Od stanu 9:17 zdobyły cztery punkty z rzędu i ich szanse rosły. Wkrótce było już tylko 19:20. W kluczowym momencie serwis zepsuła jednak Ewelina Brzezińska, a dwie punktowe zagrywki wyszły Klaudii Alagierskiej i było 19:22. Takiej okazji Legionovia nie zmarnowała.

W czwartym secie przyjezdne również okazały się lepsze, choć także nie zabrakło emocji. Było 6:5, 6:9, 10:16, 14:16, 17:20, lecz na więcej miejscowych nie było stać.

W innym piątkowym meczu: MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 0:3.

Trefl Proxima Kraków - Legionovia Legionowo 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 20:25)
Trefl Proxima:
Talas, Pavan, Clement, J. Łukasik, Brzezińska, Paszek, Kulig (libero) oraz Szymańska, Słonecka, Budzoń, Woźniak.
Legionovia: Jasek, Alagierska, Szpak, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Rasińska, Grabka, Bączyńska, Mikołajewska, Pacak.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk o oczekiwaniach wobec nowego trenera i nowej reprezentacji siatkarzy

Autor: Artur Bogacki

Materiał oryginalny: Liga Siatkówki Kobiet. Trefl Proxima Kraków niespodziewanie przegrał z Legionovią - Gazeta Krakowska