Liga Siatkówki Kobiet. Walkę o 7. miejsce Polski Cukier Muszynianka zaczął od porażki z BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Artur Bogacki
W pierwszym meczu o 7. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka przegrał na swoim parkiecie 0:3 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Drugie spotkanie serii już w czwartek (godz. 18).

Polski Cukier Muszynianka - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 25:27, 21:25)
Polski Cukier Muszynianka:
Radenković, Bociek, Śmieszek, Savić, Karakaszewa, Wójcik, Medyńska (libero) oraz Bałdyga, Flakus, Brzóska.
BKS: Pleśnierowicz, Różańśki, Grant, Mancuso, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Nowicka.
Stan play-off: 0:1.

W pierwszym secie to gospodynie częściej musiały gonić wynik. W końcu objęły prowadzenie 19:17, potem było 20:20, ale już punktu w tej partii nie zdobyły.

W drugiej części bielszczanki miały sporą przewagę (9:16, 15:21). Od stanu 19:24 muszynianki obroniły 5 setboli (dwa ostatnie punkty z tej serii zdobyły blokiem), doprowadzając do remisu. Przegrały jednak na przewagi.

W trzecim secie natomiast miejscowe już nie sprawiły przyjezdnych większych kłopotów. BKS szybko zbudował kilkupunktową przewagę i utrzymał ją do końca.