Remigiusz Szurek
Piłkarze z Tarnowa nie mieli litości dla gości ze Słopnic
Piłkarze z Tarnowa nie mieli litości dla gości ze Słopnic Metal Tarnów Facebook
Za nami bardzo zimowy, jak na tę porę roku, piłkarski weekend na boiskach powiatu limanowskiego. Wiele meczów zostało odwołanych przez złe stany boisk. W ramach rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej rozegrano tylko cztery spotkania z dziewięciu zaplanowanych. Duet z Limanowszczyzny: MKS Limanovia i Sokół Słopnice mieli jednak możliwość zaprezentowania się na murawie.

Podopieczni trenera Pawła Zegarka wyjechali do Radłowa, by zmierzyć się z "czerwoną latarnią" ligi Radłovią, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa. Dość nieoczekiwanie to jednak miejscowi skazywani w tym starciu na porażkę, prowadzili po pierwszej połowie 2:1. Co prawda limanowianie gola na 1:0 zdobyli już w... 1. minucie (celna główka Pawła Pławeckiego po dośrodkowaniu Kamila Palacza), ale później w odstępie ośmiu minut dali sobie wbić dwie bramki, w tym jedną po pięknym uderzeniu z dystansu i do szatni schodzili w kiepskich nastrojach.

Druga część spotkania zapowiadała zatem spore emocje zwłaszcza dla kibiców żądnych rehabilitacji gości i tak też się stało. Między 58. a 93. minutą spotkania przyjezdni dołożyli cztery trafienia i mecz zakończył się wygraną 5:2. Dzięki temu Limanovia powiększyła swoją przewagę nad trzecim Lubaniem Maniowy do czterech punktów, ale rywal będzie jeszcze odrabiał zaległości (jego ostatni mecz z Wierchami Rabką Zdrój został przełożony).

W meczu Sokoła Słopnice padło łącznie sześć goli, w tym niestety pięć dla przeciwnika, Metalu Tarnów. Miejscowi nie byli zbyt łaskawi dla słopniczan, którzy przed tygodniem dość niespodziewanie ograli Tarnovię 3:1. Po 74 minutach rywalizacji było już 4:0 dla piłkarzy Metalu, którzy od 8. minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla Mrózka z Sokoła (wybijał piłkę ręką ratując swój zespół przed stratą gola). Honorową bramkę dla Sokoła zdobył Malijczyk Mambe Camara, który dołączył do drużyny w przerwie zimowej.

Podopieczni trenera Dawida Sudera mimo trzech zaległych meczów znajdują się w fatalnej sytuacji. Sokół zajmuje czwarte miejsce od końca. Przy raptem trzech zwycięstwach, czterech remisach i aż jedenastu porażkach ma w swoim dorobku tylko 13 punktów, tracąc w tym momencie 23 "oczka" do ostatniego bezpiecznego miejsca ósmego zajmowanego przez Okocimskiego Brzesko.

Środa (zaległy mecz 18. kolejki).

Sokół Słopnice - Watra Białka Tatrzańska, 16

Program 22. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Sokół Słopnice - Jarmuta Szczawnica, 17; Okocimski KS Brzesko - Skalnik Kamionka Wielka, 16.30; Glinik Gorlice - Poprad Muszyna, 16.30; Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Lubań Maniowy, 11; Wierchy Rabka Zdrój - Wolania Wola Rzędzińska, 17; Bocheński KS - Metal Tarnów, 16.

Niedziela. Tarnovia Tarnów - Kolejarz Stróże, 17; Watra Białka Tatrzańska - Radłovia Radłów, 15; Limanovia Limanowa - Dunajec Zakliczyn, 17.

"Okręgówka" tym razem już zagra?

W ostatni weekend odbył się tylko jeden z zaplanowanych meczów. Mowa o potyczce Huraganu Waksmund z Orkanem Szczyrzyc zakończonej triumfem gości 4:0.

Liderem tabeli jest wspomniany Orkan, obecnie zdobywca 37 punktów. Drugie i trzecie miejsce przypadają w udziale odpowiednio Zalesiance Zalesie (31) i... rozbitemu ostatnio klubowi z Waksmundu (30). Ostatni w ligowym zestawieniu Granit uzbierał jak na razie 7 pkt.

Program 17. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej:

Sobota. Czarni Czarny Dunajec - Granit Czarna Góra, 17; Wierchy Pasierbiec - LKS Szaflary, 16.30; Zawrat Bukowina Tatrzańska - Huragan Waksmund, 13; Płomień Limanowa - Wiatr Ludźmierz, 16.30; Zalesianka Zalesie - Babia Góra Lipnica Wielka, 11.

Niedziela. AKS Ujanowice - Turbacz Mszana Dolna, 16:30; Orkan Szczyrzyc - Krokus Przyszowa, 13:00

Znany terminarz A Klasy. Wraca B Klasa

W najbliższy weekend, jeśli oczywiście aura na to pozwoli, odbędą się mecze limanowskich A i B Klasy.